Одного разу ми прокинемось в іншій державі: евакуація в Острозі й Херсон під нашим прапором

Знову ранок, знову сонце. І, щоб промені потрапляли у вікно, треба розібрати з нього ковдри. Хмельниччина ночі трохи боялася, по трасі було шумно, як і вчора вдень, як і сьогодні зранку. Хвилювалися за Старокостянтинів. Далі було тихо.

Пройдемося по інших УКРАЇНСЬКИХ містах:

Ніч була складною, але російських військ у Києві немає“, — каже зранку мер Кличко, але додає, що диверсійні групи росіян залишилися. Захисники відстояли ГЕС, вночі витримали важкі бої у Василькові, Оболонь взагалі там так готувалася зі вчора приймати гостей, що якщо вони й прийшли, то вже не вийшли. Того ж ранку в столиці знову прилетіла ракета в житловий будинок. Серед поранених є діти. Міністр Кулеба закликає світ ізолювати рф через обстріли мирного населення. (Київ — місто, за яким треба слідкувати щохвилини, все ж там досі є загроза і події часто змінюються).

У Херсоні ж за цю ніч в укриттях народилося 2 дітей. Ще двоє українців, яким потім розкажуть, що того ранку Херсон відбив окупанта, що тоді по-новому замайоріли прапори на адмінбудівлях Херсону і ще гучніше заграв гімн їх рідної країни.

А ще ви помітили, як змінилася наша влада? Маю на увазі ставлення до Президента різко покращилося, він виявився хорошим верховним головнокомандувачем, ми почали поважати міністра оборони, ми навіть чекаємо брифінгів Подоляка. Вони не крадуть з армії гроші, як це було за Порошенка на початку війни. Зеленський відмовився евакуюватися, розуміючи, що над ним загроза ще й особиста (покликаємося на The Washington Post). Ну це дуже круто.

Ми самі ще й віддаємо на армію неймовірно достойні суми коштів. Вчора Нацбанк повідомляв, що зібрано було вже майже 300 мільйонів гривень, а до того ще на рахунку фонду “Повернися живим” було понад 40 мільйонів. Патреон, до речі, пообіцяв, що попри замороження рахунку “Повернися живим”, кошти до фонду все ж направлять.

Так, хтось все одно здає позиції, молодь підкуплюють і вони йдуть малювати ворогам мітки ну і якось русня вночі перетнула таки простір. Але сили все одно на нашому боці. Тут кожному, хто кордон перетнув, головнокомандувач виписує смертний вирок.

Маріуполь цю ніч переніс тихо. Однак, за словами цивільної, зранку знову почало гриміти.

У Тернополі вночі було тихо (повідомила знайома), в Івано-Франківську теж. Миколаїв відстояли.

Близько 10 ранку 26 лютого міністр Ляшко повідомив оперативні дані щодо загиблих українців й українок: 198 загиблих, з них 3 дітей та 1115 поранених, з яких 33 дитини. За вірогідним припущенням, це число лише стосовно цивільного населення.

Наразі до вуличних боїв закликає готуватися міський голова Чернігова. Також агресор наблизився до Балаклії на Харківщині також МВС повідомило, що ворог намагається висадитися на лівому березі Києва, тому українські військові та правоохоронці відкриватимуть вогонь на ураження. Просять киян і киянок залишатися в безпечних місцях.

Зранку прокинулася й побачила, що на Рівненщині зранку знову була тривога. Колежанку, журналістку Острог Інфо Єву запитую, як в Острозі проходить евакуація й яка напруга.

Каже, що на відмінну від панікуючих у чатах людей, сьогодні вона й інші знайомі поспали. О 6 прокинулися, щоб спуститися на перший поверх гуртожитку (тоді й була тривога). В укриття вже не йдуть, воно вдома у однієї з вахтерок, яка живе недалеко:

Зрозуміли, що це не нормально і вирішили спускатися на перший поверх“.

Додає, що при цьому є велика проблема: “Сигнал не чути не те, що по селах, але й по місту. Тому багато хто не спали, щоб слідкувати за повідомленнями в чатах“.

Загалом паніки в місті немає, “життя йде своєю чергою, тільки часом треба спуститися в підвал/на перший поверх”.

Наразі слідкуємо за новинами ззовні, багато країн дають Україні підтримку. Нарешті хтось переходить від слів до дій. Віримо.

Слава Україні!