Доступні ліки: де в Острозі видають безплатні інсуліни?

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) запустила оновлену програму забезпечення інсулінами з першого жовтня. Пацієнти з цукровим діабетом, незалежно від місця реєстрації, можуть безоплатно або з доплатою отримати інсуліни в аптеках, з якими НСЗУ вклала відповідний договір. 

Про це повідомляє МОЗ України. 

На програму виділено 660 мільйонів гривень. Раніше програму фінансували за субвенцією — грошовою допомогою місцевим бюджетам із державного. Через це програма сильно залежала від місцевої влади, доводилося шукати додаткове фінансування. А зараз єдиним платником стала НСЗУ, що відшкодовує аптекам вартість препарату.

Острог Інфо дізнавалося, які аптеки уклали договір з НСЗУ та як можна отримати ліки в Острозі.

Як і де отримати інсуліни?

  Щоб отримати інсуліни, пацієнту потрібно:

  • відвідати ендокринолога;
  • мати складений ендокринологом індивідуальний план лікування;
  • отримати електронний рецепт у вигляді смс-повідомлення від ендокринолога або сімейного лікаря;
  • прийти та отримати інсуліни в аптеці.

Перший електронний рецепт на інсулін пацієнту виписує винятково лікар-ендокринолог. Повторний рецепт зможе також виписати сімейний лікар. До кого звертатися вдруге пацієнт може обирати самостійно.

НСЗУ створила карту місць, де ліки можна отримати за електронними рецептами. Упізнати таку аптеку можна за наліпкою “+Інсуліни”. Серед острозьких аптек до карти входять: 

Аптека “Подорожник” — вулиця Лесі Українки, 2. 

Аптека №64 “Зі”  — вулиця Татарська, 1. 

Аптека №11 — вулиця Мануїльського, 33.

Крім того, знайти такі аптеки допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77.

“Стало простіше тому, що тепер інсулін відпускають по електронному рецепту. Його можна отримати й у вільному доступі, але потрібно оплачувати власними коштами. За рецептом безкоштовно, або з доплатою, в залежності від кількості, здебільшого це все безкоштовно”, — розповідає фармацевт аптеки “Зі”. 

Після переходу програми до електронного вигляду, в аптеки “Подорожник” виникли проблеми з видачею препарату. 

У нас є інсулін, але зараз ми не можемо його відпускати тому, що програма неправильно ділить упаковки. Виписують, наприклад, чотири картриджі — чотири шприц ручки, а в комп’ютері воно ділить їх як чотири упаковки, яких у наявності просто немає. Унаслідок цього ми відмовляємо людям в отриманні інсулінів. До цього все було в паперовому вигляді й з цим проблем не виникало”, — коментує фармацевтка аптеки “Подорожник”. За її словами, потрібно місяць або півтора, щоб програма запрацювала. 

В інших аптеках таких збоїв у системі не було.

Богдан Комаровський