МОЗ закликає дорослих ревакцинуватися від правця через умови війни

В умовах війни Міністерство охорони здоров′я радить дорослим ревакцинуватися від правця.

Як повідомляє прес служба МОЗ в електоронному листі, військові умови із обмеженим доступом до проточної води і засобів гігієни, а також із підвищеним ризиком поранень є ідеальним середовищем для виникнення правця. Від людини до людини це інфекційне захворювання не передається. Але інфікування правцем може відбуватися при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини.

Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами.

Від правця щеплюють у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Утім імунітет не зберігається на все життя. Тому необхідна ревакцинація у 26, 36, 46, 56, 66 і далі — кожні десять років. Вчасна ревакцинація є вкрай важливою. Водночас лише 45,4% зробили її упродовж 2021 року, як повідомляє прес служба МОЗ.

Тому Міністерство радить перевірити, скільки часу пройшло від вашого останнього щеплення проти правця. Й якщо пройшло вже більше 10 років, звернутися до найближчої амбулаторії чи медичних працівників, працівниць у центрі для внутрішнього переміщених осіб.

Вакцини від дифтерії і правця в державних закладах охорони здоров’я безоплатні.

Якщо у дитинстві ви не вакцинувалися або точно не знаєте про це, необхідно отримати мінімум три дози вакцини проти правця і дифтерії (АДП-М) — спочатку першу дозу, через місяць — другу, через шість місяців після другої — третю.