Тренінг «Євроінтегнація маленького міста: Приклад Острога» відбувся в НаУ «Острозька академія» 20 березня.
Захід проходив у рамках «Дня кар’єри» від ЄС. Під час тренінгу обговорювали, як Острог позиціонує себе в європейському просторі та як перетворити його на місто європейського зразка.
Для прикладу, спікерка Олеся Гощук запропонувала розглянути декілька маленьких міст (Жовква, Тростянець і Переяслав-Хмельницький), які щороку приймають тисячі та мільйони туристів. Такий успіх пані Олеся пояснила активною позицією їх мешканців.
Під час тренінгу учасники визначили, що найбільше туристів в Острозі приваблює його історичне минуле та НаУ «Острозька академія». Тобто, популяризуючи ці два напрями, містяни можуть зробити своє місто відомим туристичним центром.
У кінці тренінгу спікерка запропонувала гру, в якій розподілила всіх присутніх на три команди: представників влади, бізнесу та міських жителів. Кожна з груп отримала завдання скласти список ініціатив, які можуть бути запроваджені для посилення євроінтеграції Острога. Згодом, кожен зі списків передавався іншій команді, яка мала можливість дописати свої ідеї. У кінці Олеся Гощук разом з присутніми проаналізувала результати.
“Мені хотілося, щоб люди задумалися над процесами євроїнтеграції: що це означає? Аби це не було просто якимось визначенням, а актуальним процесом, в якому були залученні не тільки усі ті, хто прийшов сюди, а й взагалі мешканці нашого міста. Якщо ми не будемо пасивні, а навпаки – долучатимемося і ділитимуся своїми ідеями – то ми швидше перетворимо Острог у справді європейське місто,”
– коментує спікерка Олеся Гощук.
“Взагалі, тренінги мені подобаються тим, що на них можна дізнатися інформацію, яку навряд чи знайдеш в Інтернеті або десь прочитаєш. Цей тренінг не став виключення. По-перше, тема євроінтеграції зараз актуальна як ніколи, не зважаючи на те, що сам процес у нашій країні відбувається не так, як би того хотілося. По-друге, необхідно знати, як кожен із нас може бути залучений до даного процесу. Наприклад, коли ми записували свої ідеї щодо розвитку міста з різних позицій – жителів міста, влади, бізнес сектору, то це дало мені змогу побачити різницю між можливостями і ресурсами цих трьох категорій і яким чином вони можуть співпрацювати одна з одною,”
– коментує студентка Естер Матер’ян.
Ольга ВЕРЕЩУК
Фото авторки
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як написати мотиваційний лист так, щоб взяли на роботу в ЄС?