В Острозі кожен другий сірий стовп обклеєний біло-зелено-червоними оголошеннями. В оголошеннях шукають охайних студентів і студенток на квартиру без господарів, працівників і працівниць на Цегельний завод, продають домашні овочі або купують волосся дорого, ще й гроші за проїзд повертають.
Ми декілька разів зупинилися біля таких сірих стовпів і знайшли там не потрібне нам оголошення, а помилки.
Якщо ж ви вже вирішили купити собі декілька двоколісних машин, то краще беріть скутерИ, а не скутерА.
Випадок 2
Назву культурної столиці Росії пишемо не окремо Санкт Петербург, а з дефісом Санкт-Петербург.
Випадок 3
Якщо ж ви шукаєте собі роботу, то ваканСію буде знайти швидше, ніж ваканЦію. Написання слова різні як різнї будемо вважати технічною помилкою.
Слово без коштовна пишемо разом – безкоштовна. “без” – це частина слова, префікс, ми не можемо написати його окремо.
Якщо ви зібралися заробити грошей закордоном і думаєте поїхати збирати ягоди, то знайте: клубніка в Польщі точно не росте, не шукайте її там. Клубніка росте в Росії. А в Україні росте полуниця.
Слово не має пишемо разом – значення немає. Порівняйте: я не маю часу на книгарню, у мене ще кури не їли сьогодні; немає різниці, куди вступати, все одно в Польщу на заробітки поїде.
Шановні читачі ти читачки, ми зробили помилку, зазначивши, що “не має” варто написати разом в оголошенні. Просимо вибачення. В оголошенні варто написати окремо – вікова категорія значення НЕ МАЄ (тобто в тексті оголошення написано правильно).
Випадок 4
Отець Олександр, мабуть, лікує, а не пропонує хвороби. Тому варто використати родовий відмінок української мови і написати “і багатьох інших хвороб”.
Випадок 5
Люди – це не піца, не багаж і навіть не коробка з “Нової пошти”. Людей в українській мові не доставляють (як в оголошенні), а перевозять, відвозять, забезпечують трансфером.
Випадок 6
Активні дієприслівники з “учі”, “ючі” не характерні для української мови, тому бажаючі в нас – охочі, читаючі безхатьки – безхатьки, які читають, а літаючі безпілотники – безпілотники, що літають.
В Острозі приймають пологи в лікарні, макулатуру за “смачною зупинкою”, а участь у заходах, експериментах і мітингах під міською радою беруть. Отож правильне формулювання: запрошують усіх охочих взяти участь.
У висновку маємо 11 помилок на 6 оголошень.
Ольга КИРИЛЕНКО
3 Replies to “Неграмотна реклама в Острозі: купимо скутера та поїдемо на клубніку”
В оголошеннях набагато більше помилок, аніж 11:)
І у випадку, як на головному фото, “не має (значення)” пишеться таки окремо.
Так, “не має” у цьому разі писатимемо окремо. Виправили в тексті! дякуємо за коментар)
Вибачаємося за помилку!
Якщо по місту роз’їжджає машина з наклейкою “учбовий”,а в академії повсякчас лунає “саме цікаве, тим не менше, співпало..щось, ні одного ,випАдок, нОвий, слідуючий”,а в новинах чую “нанесли удар”,то що говорити вже про простих мешканців,в яких не в пріорітеті грамотність чи сумнів щодо написаного.