Острог – маленьке і, здавалось би, спокійне містечко. Але проблема злочинності все одно є: тут чинять крадіжки, хабарництво, шахрайство, бійки.
Ми подали інформаціний запит у Головне управління Національної поліції в Рівненській області та отримали інформацію про всі злочини, зареєстровані Острозьким відділком поліції з 1 січня 2017 року до 23 березня 2018 року.
Завдяки інтерактивній мапі ви можете дізнатися про місце, час і вид кожного злочину, скоєного за останній рік.
Легенда мапи:
– крадіжки.
– інші тілесні ушкодження
– заволодіння автотранспортом
– зґвалтування
– інші наркозлочини
– інше.
Натискайте на маркери на мапі, щоб побачити місце, час, дату і вид злочину. Порівняти дані з минулим роком можна за посиланням.
Ми нанесли на карту 173 злочини, проти яких впроваджено кримінальну справу. Порівняно з минулим роком, проблема в Острозі не змінилася. Більшість випадків правопорушень – це крадіжки: за останній рік їх зареєстрували 95, тобто більше ніж половина усіх злочинів. Цього року в Острозі почали виявляти наркозлочини, їх зареєстрували 13.
Острозький відділок поліції не зареєстрував жодного вбивства, але розкрив одне зґвалтування середнього рівня тяжкості.
На інфографіці можете побачити, у який час більше порушують закон. Радимо бути уважними в обід та ближче до 18:00-19:00, тоді скоюють найбільше крадіжок. Найменше злочинів зареєстровано вночі: всього 13 випадків за рік.
Статистика днів тижня, у які порушують закон, не змінилась: “улюбленим” днем правопорушників залишається четвер.
Цього року поліція розкриває злочини на 8,5% успішніше.
У 2016 розкрили 43% злочинів. За 2017 рік розкрито понад 51,5 % всіх злочинів, цей показник кращий, ніж середній по області.
Як розповідає керівник Острозького відділу поліції Едуард Холод (призначений на посаду з липня 2017), деякі злочини – кваліфіковані, тобто вчиняються групою осіб, що на цьому спеціалізуються. Така група продумує усе до подробиць, тому злочини можуть розслідувати більше року.
«Велика проблема в нашому законодавстві. Щоб посадити людину, наприклад, за крадіжку, потрібно її зловити не один раз. Ми доводимо діло до суду, а суд натомість дає умовний термін. Ми маємо справу не зі специфікою роботи поліції, а із законодавством, що дуже лояльно ставиться до бандитів. Це величезна проблема», – розповідає Едуард Холод.
За словами керівника поліції у 2016 році не було зафіксовано жодного випадку наркозлочинів. Вони і раніше були, але їх не розкривали. За 2017 рік направили до суду понад 10 справ, але злочинців може бути і більше.
«Як не дивно, останнім часом жодного хуліганства серед студентів не було, тільки один випадок, зареєстрований у 2017 році. У нас із ректором Ігорем Демидовичем спільно побудована робота, всі розуміють: якщо хтось зі студентів потраплять до нас, то з академії він може забрати документи», – коментує Едуард Холод.
Крістіна ЛАПІКОЦЬКА