Бійки, хабарі та наркотики: в Острозі порушують закон

Острог – маленьке і, здавалось би, спокійне містечко. Але проблема злочинності все одно є: тут чинять крадіжки, хабарництво, шахрайство, бійки.

Ми подали інформаціний запит у Головне управління Національної поліції в Рівненській області та отримали інформацію про всі злочини, зареєстровані Острозьким відділком поліції з 1 січня 2017 року до 23 березня 2018 року.

Завдяки інтерактивній мапі ви можете дізнатися про місце, час і вид кожного злочину, скоєного за останній рік.

Легенда мапи:

– крадіжки.

 – інші тілесні ушкодження

 – шахрайство.

 – заволодіння автотранспортом

– зґвалтування

– інші наркозлочини

 – інше.

Натискайте на маркери на мапі, щоб побачити місце, час, дату і вид злочину. Порівняти дані з минулим роком можна за посиланням.

Ми нанесли на карту 173 злочини, проти яких впроваджено кримінальну справу. Порівняно з минулим роком, проблема в Острозі не змінилася. Більшість випадків правопорушень – це крадіжки: за останній рік їх зареєстрували 95,  тобто більше ніж половина усіх злочинів.  Цього року  в Острозі почали виявляти наркозлочини, їх зареєстрували 13.

Острозький відділок поліції не зареєстрував жодного вбивства, але розкрив одне зґвалтування середнього рівня тяжкості.

На інфографіці можете побачити, у який час більше порушують закон. Радимо бути уважними в обід та ближче до 18:00-19:00, тоді скоюють найбільше крадіжок. Найменше злочинів зареєстровано вночі: всього 13 випадків за рік.

Статистика днів тижня, у які порушують закон, не змінилась: “улюбленим” днем правопорушників залишається четвер.

Цього року поліція розкриває злочини на 8,5% успішніше.

У 2016 розкрили 43% злочинів. За 2017 рік розкрито понад 51,5 % всіх злочинів, цей показник кращий, ніж середній по області.

Як розповідає  керівник Острозького відділу поліції Едуард Холод (призначений на посаду з липня 2017), деякі злочини – кваліфіковані, тобто вчиняються групою осіб, що на цьому спеціалізуються. Така група продумує усе до подробиць, тому злочини можуть розслідувати більше року.

«Велика проблема в нашому законодавстві. Щоб посадити людину, наприклад,  за крадіжку, потрібно її зловити не один раз. Ми доводимо діло до суду, а суд натомість дає умовний термін. Ми маємо справу не зі  специфікою роботи поліції, а із законодавством, що дуже лояльно ставиться до бандитів. Це величезна проблема»,  – розповідає Едуард Холод.

За словами керівника поліції  у  2016 році не було зафіксовано жодного випадку наркозлочинів. Вони і раніше були, але їх не розкривали. За 2017 рік направили до суду понад 10 справ, але злочинців може бути і більше.

«Як не дивно,  останнім часом жодного хуліганства серед студентів не було, тільки один випадок, зареєстрований у 2017 році. У нас із ректором Ігорем Демидовичем спільно побудована робота, всі розуміють: якщо хтось зі студентів потраплять до нас, то з академії він може забрати документи», – коментує Едуард Холод.

Крістіна ЛАПІКОЦЬКА