В Національному університеті «Острозька академія» 12 вересня відбулась перша зустріч у рамках Школи освітніх інновацій. Мета школи на 2018-2019 роки – ділитись досвідом освітньої та наукової діяльності.
Під час зустрічі студенти та викладачі дізнались про те, як підготувати успішну заявку для участі в програмах Fulbright Graduate Student Program і Fulbright Research and Development Program, а також про цінність міжнародних стажувань.
Порадами з подання заявок на міжнародні проекти поділився професор Юрій Мацієвський, котрий неодноразово стажувався закордоном, зокрема, в університетах США та Будапешту.
Програма для студентів – «Fulbright Graduate Student Program»
Ця програма дає можливість отримати американський диплом магістерського рівня, а також навчатись в інтернаціональному університеті.
Які вимоги до кандидатів?
- Потрібно мати диплом бакалавра;
- Володіти англійською мовою на достатньому для англомовного академічного середовища професійному рівні;
- Бути громадянином України;
- Після завершення програми потрібно повернутись в Україну на 2 роки.
Претендентам потрібно подати до офісу Програми імені Фулбрайта низку документів: анкету, обов’язкові додаткові форми, три рекомендаційні листи, копії всіх документів про вищу освіту, а також портфоліо.
Дедлайн подачі документів: 16 травня
“Для успіху в цій програмі мало бути розумними і добре знати англійську. Потрібно в мотивації показати, що ви вже зробили і що ви зробите, якщо поїдете на програму, вивчитеся і приїдете сюди. Тобто треба мати уявний план свого життя на найближчі 5 років. Знати, що я буду робити для своєї країни, коли приїду з цієї програми»,
– зазначає Юрій Мацієвський.
Програма для викладачів, дослідників, журналістів та спеціалістів у сфері управління культурою – «Fulbright Research and Development Program»
Ця програма дає змогу викладачам стажуватися в американському університеті, писати наукові роботи, а також подорожувати штатами Америки.
Які вимоги до кандидатів?
- Мати українське громадянство;
- Викладати у ВНЗ щонайменше 2 роки, або ж мати 2 роки професійного досвіду;
- Володіти англійською мовою (TOEFL IBT не менше 80 балів)
- Після завершення проекту повернутись в Україну на 2 роки.
Претендентам на участь в стажуванні потрібно подати до офісу Програми імені Фулбрайта такі документи: анкету, обов’язкові додаткові форми, три рекомендаційні листи, копії всіх документів про вищу освіту, а також копії документів про наукові ступені, портфоліо.
Дедлайн подачі документів: 1 листопада 2018 року.
Юрій Мацієвський стверджує: щоб збільшити шанси претендента, потрібно чітко вказати, чому навчання в американському університеті важливе для роботи у вашому університеті.
«Відбіркову комісію може зацікавити пропозиція, яка виглядатиме свіжо. Ви можете на тривіальну річ запропонувати свіжий погляд, який ще не був десь продискутований, і якщо ви це обгрунтуєте, тоді ваша заявка їх зацікавить. Треба сформулювати ваші дослідницькі питання, чітко обгрунтувати методи і пояснити, що ви зможете зробити в своїй країні після стажування».
Детальніше про Програму академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні можна дізнатись тут.
Фото авторки