Як підготувати заявку для міжнародного стажування і пройти?

В Національному університеті «Острозька академія» 12 вересня відбулась перша зустріч у рамках Школи освітніх інновацій.  Мета школи на 2018-2019 роки – ділитись досвідом освітньої та наукової діяльності.

Під час зустрічі студенти та викладачі дізнались про те, як підготувати  успішну заявку для участі в програмах Fulbright Graduate Student Program і Fulbright Research and Development Program, а також про цінність міжнародних стажувань.

Порадами з подання заявок на міжнародні проекти поділився  професор Юрій Мацієвський, котрий  неодноразово стажувався закордоном, зокрема, в університетах США та Будапешту.

Програма для студентів – «Fulbright Graduate Student Program»

Ця програма дає можливість отримати американський диплом магістерського рівня, а також навчатись в інтернаціональному університеті.

Які вимоги до кандидатів?

  •  Потрібно мати диплом бакалавра;
  •  Володіти англійською мовою на достатньому для англомовного академічного середовища професійному рівні;
  •   Бути громадянином України;
  •  Після завершення програми потрібно повернутись  в Україну на 2 роки.

Претендентам потрібно подати до офісу Програми імені Фулбрайта низку документів: анкету, обов’язкові додаткові форми, три рекомендаційні листи, копії всіх документів про вищу освіту, а також портфоліо.

Дедлайн подачі документів: 16 травня

“Для успіху в цій програмі мало бути розумними і добре знати англійську. Потрібно в мотивації показати, що ви вже зробили і що ви зробите, якщо  поїдете на  програму, вивчитеся і приїдете сюди. Тобто треба мати уявний план свого життя на найближчі 5 років. Знати, що я буду робити для своєї країни, коли приїду з цієї програми»,

– зазначає Юрій Мацієвський.

Програма для викладачів, дослідників, журналістів та спеціалістів у сфері управління культурою – «Fulbright Research and Development Program»

Ця програма дає змогу викладачам стажуватися в американському університеті, писати наукові роботи, а також подорожувати штатами Америки.

Які вимоги до кандидатів?

  • Мати українське громадянство;
  • Викладати у ВНЗ щонайменше 2 роки, або ж мати 2 роки професійного досвіду;
  • Володіти англійською мовою (TOEFL IBT  не менше 80 балів)
  • Після завершення проекту повернутись в Україну на 2 роки.

Претендентам на участь в стажуванні потрібно подати до офісу Програми імені Фулбрайта такі документи: анкету, обов’язкові додаткові форми, три рекомендаційні листи, копії всіх документів про вищу освіту, а також  копії документів про наукові ступені, портфоліо.

Дедлайн подачі документів: 1 листопада 2018 року.

Юрій Мацієвський стверджує: щоб збільшити шанси претендента, потрібно чітко вказати, чому навчання в американському університеті важливе для роботи у вашому університеті.

«Відбіркову комісію  може зацікавити пропозиція, яка виглядатиме свіжо. Ви можете на тривіальну річ запропонувати свіжий погляд, який ще не був десь продискутований,  і якщо ви це обгрунтуєте, тоді ваша заявка їх зацікавить. Треба  сформулювати ваші дослідницькі питання, чітко обгрунтувати методи і пояснити, що ви зможете зробити в своїй країні після стажування».

Детальніше про Програму академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні можна дізнатись тут.

Фото авторки