За Острогом у напрямку Вельбівного горять торфяники та суха трава. Мешканці Острога повідомляють про задимленість міста та погане самопочуття.
“…дихати немає чим – все навколо окуте в туман. Із кожним днем все гірше й гірше. У дітей болить голова, закладений ніс, погане самопочуття, я вже взагалі мовчу про старших людей і астматиків!” – пише в соціальних мережах острожанка Альона Макарук.
Що сталося?
Острожанин Андрій Гулько розповів нам, що побачив пожежу у суботу 13 жовтня.
“Як їхати з Нетішина в Острог, по праву сторону горів берег річки Горинь, і по ліву сторону трохи горіло”, – зазначає Андрій.
Він зателефонував у ДСНС, але йому відповіли, що всі машини служби – на виїзді, і зараз в області є декілька серйозніших пожеж.
“У вівторок ми прийшли на роботу, вся перша школа була задимлена. Вчителі теж дзвонили до пожежників, і вони відповіли, що вже виїхали”.
https://www.facebook.com/100011470698206/videos/741061406286209/?id=100011470698206
Чому це шкідливо?
Начальниця відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Національного природнього парку “Дермансько-Острозького” зазначає, що пожежа шкідлива для людей та екосистеми загалом.
Під час спалювання сухої трави гинуть комахи та тварини, що живуть на поверхні ґрунту: зайці, плазуни, їжаки, земноводні. Вогонь пошкоджує коріння дерев, пагони рослин, насіння.
У повітря потрапляють важкі метали: діоксини, бензопірени та різноманітні карцерогенні сполуки. Це провокує в людей загострення хронічних хвороб (астма, бронхіт, тонзиліт) та виникнення нових (в тому числі, й онкологічних).
Як відреагувала влада?
18 жовтня в райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання депутати вирішили вжити негайні міри з ліквідації пожежі.
Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Острозької райдержадміністрації Віктор Мартинюк повідомив нам, що зараз рятувальні служби не можуть встановити масштаби пожежі та повністю її ліквідувати:
“Тут майже нічого не видно. Воно тліє по болоту, і туди не можна під’їхати”.
Що буде далі?
Начальник Острозького відділу поліції Едуард Холод повідомив нам, що поліція допомагає Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) розслідувати подію.
“Це є відповідна адміністративна відповідальність за порушення благоустрою. Підслідність даного правопорушення належить ДСНС. Ми зараз допомагаємо їм знайти винних та покарати їх”, – коментує начальк відділу.
Він повідомив, що наразі результатів слідства немає: “Це, знаєте, хтось прийшов, кинув і пішов, а потім його шукай”.
Наразі острожан просять дотримуватися правил дорожнього руху та не виїжджати автомобілем без нагальної потреби.
https://www.facebook.com/MNSRIVNE/videos/2529964643699091/?__xts__[0]=68.ARCSvJnzYcnCd4fwLVBX_P53evo9II53kY24kQa6TYNzw90k0Tu1x5gsZeJvPtQcSTeQV0ly0k9jovCJnSQWMhYNCdOhvJhh3FOOLrMU95-YZKhuBw-KfsfhI9haSNOoF2HvGamEciIgCJhXOFxQj_zkZFTa4fHPG6lemDdl4qhhIdpqaoWLPzEwFQzcKz8sf5ohOmuILfM&__tn__=-R
Фото з соцмереж