В Острозькому районі горять трава і торф: триває розслідування

0
3170
Реклама

За Острогом у напрямку Вельбівного горять торфяники та суха трава. Мешканці Острога повідомляють про задимленість міста та погане самопочуття.

“…дихати немає чим – все навколо окуте в туман. Із кожним днем все гірше й гірше. У дітей болить голова, закладений ніс, погане самопочуття, я вже взагалі мовчу про старших людей і астматиків!”  пише в соціальних мережах острожанка Альона Макарук.

Що сталося? 

Острожанин Андрій Гулько розповів нам, що побачив пожежу у суботу 13 жовтня.

“Як їхати з Нетішина в Острог, по праву сторону горів берег річки Горинь, і по ліву сторону трохи горіло”, – зазначає Андрій.

Він зателефонував у ДСНС, але йому відповіли, що всі машини служби – на виїзді, і зараз в області є декілька серйозніших пожеж.

“У вівторок ми прийшли на роботу, вся перша школа була задимлена. Вчителі теж дзвонили до пожежників, і вони відповіли, що вже виїхали”.

13 жовтня м. Острог. Горить луг місто дихає димом, нищеться природа. В 16:18 подзвонили в пожежну вже 16:47 і нікого так і не має. Сидим чекаєм. Подзвонили ще раз в пожежну сказали "горить собі да й хай горить", потім додали що зараз немає чим гасити бо машина на виїзді…Цікаво хото завжди робить ці підпали. Невже людям не доходить про їх шкоду….

Geplaatst door Андрій Гулько op Zaterdag 13 oktober 2018

Чому це шкідливо?

Начальниця відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою  Національного природнього парку “Дермансько-Острозького” зазначає, що пожежа шкідлива для людей та екосистеми загалом.

Під час спалювання сухої трави гинуть комахи та тварини, що живуть на поверхні ґрунту: зайці, плазуни, їжаки, земноводні. Вогонь пошкоджує коріння дерев, пагони рослин, насіння.

У повітря потрапляють  важкі метали: діоксини, бензопірени та різноманітні карцерогенні сполуки. Це провокує в людей загострення хронічних хвороб (астма, бронхіт, тонзиліт) та виникнення нових (в тому числі, й онкологічних).

Як відреагувала влада?

18 жовтня в райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання депутати вирішили вжити негайні міри з ліквідації пожежі.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Острозької райдержадміністрації Віктор Мартинюк повідомив нам, що зараз рятувальні служби не можуть встановити масштаби пожежі та повністю її ліквідувати:

“Тут майже нічого не видно. Воно тліє по болоту, і туди не можна під’їхати”.

Що буде далі? 

Начальник Острозького відділу поліції Едуард Холод повідомив нам, що поліція допомагає Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) розслідувати подію.

“Це є відповідна адміністративна відповідальність за порушення благоустрою. Підслідність даного правопорушення належить ДСНС. Ми зараз допомагаємо їм знайти винних та покарати їх”, – коментує начальк відділу.

Він повідомив, що наразі результатів слідства немає: “Це, знаєте, хтось прийшов, кинув і пішов, а потім його шукай”.

Наразі острожан просять дотримуватися правил дорожнього руху та не виїжджати автомобілем без нагальної потреби.

Фото з соцмереж

Реклама