В Острозькому районі горять трава і торф: триває розслідування

За Острогом у напрямку Вельбівного горять торфяники та суха трава. Мешканці Острога повідомляють про задимленість міста та погане самопочуття.

“…дихати немає чим – все навколо окуте в туман. Із кожним днем все гірше й гірше. У дітей болить голова, закладений ніс, погане самопочуття, я вже взагалі мовчу про старших людей і астматиків!”  пише в соціальних мережах острожанка Альона Макарук.

Що сталося? 

Острожанин Андрій Гулько розповів нам, що побачив пожежу у суботу 13 жовтня.

“Як їхати з Нетішина в Острог, по праву сторону горів берег річки Горинь, і по ліву сторону трохи горіло”, – зазначає Андрій.

Він зателефонував у ДСНС, але йому відповіли, що всі машини служби – на виїзді, і зараз в області є декілька серйозніших пожеж.

“У вівторок ми прийшли на роботу, вся перша школа була задимлена. Вчителі теж дзвонили до пожежників, і вони відповіли, що вже виїхали”.

https://www.facebook.com/100011470698206/videos/741061406286209/?id=100011470698206

Чому це шкідливо?

Начальниця відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою  Національного природнього парку “Дермансько-Острозького” зазначає, що пожежа шкідлива для людей та екосистеми загалом.

Під час спалювання сухої трави гинуть комахи та тварини, що живуть на поверхні ґрунту: зайці, плазуни, їжаки, земноводні. Вогонь пошкоджує коріння дерев, пагони рослин, насіння.

У повітря потрапляють  важкі метали: діоксини, бензопірени та різноманітні карцерогенні сполуки. Це провокує в людей загострення хронічних хвороб (астма, бронхіт, тонзиліт) та виникнення нових (в тому числі, й онкологічних).

Як відреагувала влада?

18 жовтня в райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання депутати вирішили вжити негайні міри з ліквідації пожежі.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Острозької райдержадміністрації Віктор Мартинюк повідомив нам, що зараз рятувальні служби не можуть встановити масштаби пожежі та повністю її ліквідувати:

“Тут майже нічого не видно. Воно тліє по болоту, і туди не можна під’їхати”.

Що буде далі? 

Начальник Острозького відділу поліції Едуард Холод повідомив нам, що поліція допомагає Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) розслідувати подію.

“Це є відповідна адміністративна відповідальність за порушення благоустрою. Підслідність даного правопорушення належить ДСНС. Ми зараз допомагаємо їм знайти винних та покарати їх”, – коментує начальк відділу.

Він повідомив, що наразі результатів слідства немає: “Це, знаєте, хтось прийшов, кинув і пішов, а потім його шукай”.

Наразі острожан просять дотримуватися правил дорожнього руху та не виїжджати автомобілем без нагальної потреби.

https://www.facebook.com/MNSRIVNE/videos/2529964643699091/?__xts__[0]=68.ARCSvJnzYcnCd4fwLVBX_P53evo9II53kY24kQa6TYNzw90k0Tu1x5gsZeJvPtQcSTeQV0ly0k9jovCJnSQWMhYNCdOhvJhh3FOOLrMU95-YZKhuBw-KfsfhI9haSNOoF2HvGamEciIgCJhXOFxQj_zkZFTa4fHPG6lemDdl4qhhIdpqaoWLPzEwFQzcKz8sf5ohOmuILfM&__tn__=-R

Фото з соцмереж