Завершився 2016-ий і всі поспішають підсумувати його результати, щоб розпочати новий рік із чистого аркушу. Власними здобутками та спостереженнями за роком, що минув, похвалився перший заступник голови Рівненської обласної ради, острожанин Олександр Корнійчук.
– Насамперед, дякую острожанам за довіру, яка була мені дана. Минулоріч політичний процес області вивився складним. На певному його етапі було прийнято рішення, що я маю очолити обласну раду. Проте деякі політичні сили зробили все, аби дестабілізувати ситуацію в раді, намагаючись втілити рішення «з Києва». Попри непризначення мене на цю посаду, більшістю облради було узгоджено, що ми маємо приймати важливі рішення на місцях самі – без «вказівок з Києва».
Крім цього, як депутат ради намагаюся лобіювати проблематику, що стосується нашого регіону. Для цього на території колишнього хлібзаводу працює моя громадська приймальня (вул. Східна, 35). Щомісяця намагаюся проводити виїзні засідання в міській раді, де теж спілкуюся з громадянами.
Звернення від громадян
Звернення бувають різні. У більшості – це прохання про матеріальну допомогу на лікування. Очевидно, що є й інші: наприклад, відремонтувати фундамент приватного будинку. Тому потрібно розставляти пріоритети й підтримувати тих, кому допомога важливіша.
Вважаю, що задля майбутнього Острога нам потрібно звернути більше уваги на гуманітарну сферу, адже наздоганяючи економічні показники ми втрачаємо фундамент виховання суспільства – культуру й освіту. Я категорично проти урізання фінансування культурних та освітянських програм.
Перспективи розвитку Острога
Зараз відбувається процес децентралізації. Він незворотній. І найімовірніше, коли Острог стане його активним учасником, у нас буде значно більше можливостей. Наразі здається, ніби ми ще нікуди не рухаємося. Інвестори вже фактично готові входити в Україну й шукають території, в які їм буде вигідно вкладати свій ресурс. Ми не можемо запропонувати нічого привабливого, бо територія самого міста є обмеженою. Потрібно бути готовим до того, що в процесі децентралізації всі території, зокрема культурні й освітні об’єкти будуть підпорядковуватися громаді. Відповідно, підвищиться ефективність управління цими ресурсами. Одним з перших пріоритетів, до прикладу, стане транспортний, який у перспективі дозволить вирішити багато інших проблем усієї громади.
Потрібно пам’ятати, що відповідальність за використання додаткового ресурсу, лягатиме на плечі громади. Уже не можна буде кивнути в сторону Верховної Ради й Кабінету Міністрів і сказати, що у всьому винні вони.
Наразі ж Острожчина у процесі децентралізації пасе задніх і не отримує тих ресурсів, які активно використовують уже об’єднані громади. (Ред. – Станом на сьогодні у Рівненській області уже є 20 об’єднаних громад).
Ще одним важливим напрямком розвитку є туризм. Під час поїздок в Європу, в наші міста-побратими бачимо, як вони розвивалися. Передусім, за кордоном вкладають в розбудову інфраструктури навколо архітектурних пам’яток чи інших визначних місць. Ми ж не скажемо туристу, який завітав до Острога: «Приїдьте через два роки, ми ще підлатаємося». Туризм – це ж не лише екскурсії. Це ночівля, харчування у місцевих ресторанах чи кафе, різноманітні розваги, послуги та купівля сувенірів.
Готовність Острога до децентралізації
На мій погляд, Острог, безумовно, готовий до децентралізації. Але потрібно і далі рухатись у цьому напрямку та долати державні перепони, що траплятимуться на шляху. Треба розуміти, що органи влади є такими ж звичайними надавачами послуг як і будь-який інший бізнес. Ми заходимо на якусь заправку, де з нами вітаються, чемно поводяться й пропонують свої послуги – в такому ж стилі мають працювати і органи влади. З іншого боку, не можна забувати й про малі зарплати держслужбовців. Нещодавно на дискусійній панелі в Києві ми спілкувалися з колишнім міським головою Вільнюса, який наголосив: найбільше зло для держави – бідні чиновники.
Децентралізація повинна стати новим етапом у розвитку міста. Суттєвою проблемою, яку може вирішити децентралізація, є відсутність великих інвестиційно-привабливих ділянок, до яких підведені усі необхідні комунікації. Це важливо для кожного великого інвестора, який зважає на перспективи не лише початку бізнесу, а й його розширення, зокрема і в суміжних галузях.
Для себе вважаю суттєвим недоліком у назві закону слово «добровільна» (ред. Мова про закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад»).
Соціальні ініціативи у звіті
Важливим пріоритетом є робота з молоддю. У цьому напрямку ми здійснили кілька проектів, один із яких – стипендії для обдарованої молоді. Цього року були стипендії для школярів, а також для учнів музичної школи. Плануємо проводити цей захід щороку у співпраці з відділом освіти. Вони визначатимуть кращих учнів за рейтингом та активністю.
Про будівництво дитячо-юнацької спортивної школи
Та будівля, яка зараз є – надзвичайно стара і там практично неможливо займатися, а, тим більше, проводити спортивні заходи. Зараз уже є проектно-кошторисна документація на новий спорткомплекс й ми працюємо над її втіленням. Цього року вона вже у списку Державного фонду регіонального розвитку, можливо, через грандіозність проекту, (ред. йдеться про 38 мільйонів гривень). Наш оптимістичний план – побудувати і обладнати цей комплекс наступного року.
В Острозі є багато активних молодих людей, які підтримають ідею такого комплексу й будуть ним постійно користуватися. Зараз варто більше думати про питання комерціалізації гуманітарної сфери – потрібно, передусім, перейматись не про заробіток, а про розвиток спорту, що позитивно впливатиме на здоров’я наших дітей. Ми ж говоримо про виховання здорової нації… На жаль, у цьому комплексі не запланований басейн, хоча і він зможе приносити прибуток, якщо організувати роботу вміло. Взагалі, на цій території (ред. – за першою школою та гімназією) у перспективі можна побудувати повноцінне спортивне містечко з критим спортзалом, басейном, освітленням – місце, де люди різного віку зможуть займатися спортом у будь-яку пору доби, незалежно від погодних умов.
Про фінансування Острозького професійно-технічного училища
Потрібно, щоб наше ПТУ розвивалося активніше – як і професійна освіта в цілому. На обласному рівні ми вишукуємо будь-які можливості та механізми підтримки училища: цьогоріч левову частку його фінансування було виділено з обласного бюджету. Підготовка робітничих кадрів завжди є надзвичайно пріоритетною, тому багато залежить від керівників на місцях. Коли я питаю: «А які нові напрямки професійної освіти ми відкрили за останні роки?», мені кажуть: «Ми нічого не відкрили». І це попри те, що є запит на безліч сучасних спеціальностей! Наприклад, «ландшафтний дизайн» дуже активно розвивається у Європі, але практично не розвинений у нас. Ще одним прикладом є швейно-виробничий бізнес, який не забезпечений кадрами на Рівненщині. Нещодавно одна із моїх знайомих сказала мені, що не може знайти 50 працівників на підприємство, яке експортує спецодяг закордон.
Побажаня у 2017-му
Найголовніше – мир, це основна задача для нас усіх. Друге небайдуже усвідомлення, що крім нас ніхто Європу тут не побудує. І це залежить не лише від нашої поведінки, а й від виховання дітей.
У додатках нижче – звіт Олександра Корнійчука за період з листопада 2015 по грудень 2016 рр. Вже найближчим часом наша редакція планує проаналізувати звіт Олександра Корнійчука. Слідкуйте за нашими матеріалами.