Реклама

Завершився 2016-ий і всі поспішають підсумувати його результати, щоб розпочати новий рік із чистого аркушу. Власними здобутками та спостереженнями за роком, що минув, похвалився перший заступник голови Рівненської обласної ради, острожанин Олександр Корнійчук.

– Насамперед, дякую острожанам за довіру, яка була мені дана. Минулоріч політичний процес області вивився складним. На певному його етапі було прийнято рішення, що я маю очолити обласну раду. Проте деякі політичні сили зробили все, аби дестабілізувати ситуацію в раді, намагаючись втілити рішення «з Києва». Попри непризначення мене на цю посаду, більшістю облради було узгоджено, що ми маємо приймати важливі рішення на місцях самі – без «вказівок з Києва».

Крім цього, як депутат ради намагаюся лобіювати проблематику, що стосується нашого регіону. Для цього на території колишнього хлібзаводу працює моя громадська приймальня (вул. Східна, 35). Щомісяця намагаюся проводити виїзні засідання в міській раді, де теж спілкуюся з громадянами.

Звернення від громадян

Звернення бувають різні. У більшості – це прохання про матеріальну допомогу на лікування. Очевидно, що є й інші: наприклад, відремонтувати фундамент приватного будинку. Тому потрібно розставляти пріоритети й підтримувати тих, кому допомога важливіша.

Вважаю, що задля майбутнього Острога нам потрібно звернути більше уваги на гуманітарну сферу, адже наздоганяючи економічні показники ми втрачаємо фундамент виховання суспільства – культуру й освіту. Я категорично проти урізання фінансування культурних та освітянських програм.

Перспективи розвитку Острога

Зараз відбувається процес децентралізації. Він незворотній. І найімовірніше, коли Острог стане його активним учасником, у нас буде значно більше можливостей. Наразі здається, ніби ми ще нікуди не рухаємося. Інвестори вже фактично готові входити в Україну й шукають території, в які їм буде вигідно вкладати свій ресурс. Ми не можемо запропонувати нічого привабливого, бо територія самого міста є обмеженою. Потрібно бути готовим до того, що в процесі децентралізації всі території, зокрема культурні й освітні об’єкти будуть підпорядковуватися громаді. Відповідно, підвищиться ефективність управління цими ресурсами. Одним з перших пріоритетів, до прикладу, стане транспортний, який у перспективі дозволить вирішити багато інших проблем усієї громади.

Потрібно пам’ятати, що відповідальність за використання додаткового ресурсу, лягатиме на плечі громади. Уже не можна буде кивнути в сторону Верховної Ради й Кабінету Міністрів і сказати, що у всьому винні вони.

Наразі ж Острожчина у процесі децентралізації пасе задніх і не отримує тих ресурсів, які активно використовують уже об’єднані громади. (Ред. – Станом на сьогодні у Рівненській області уже є 20 об’єднаних громад).

Ще одним важливим напрямком розвитку є туризм. Під час поїздок в Європу, в наші міста-побратими бачимо, як вони розвивалися. Передусім, за кордоном вкладають в розбудову інфраструктури навколо архітектурних пам’яток чи інших визначних місць. Ми ж не скажемо туристу, який завітав до Острога: «Приїдьте через два роки, ми ще підлатаємося».  Туризм – це ж не лише екскурсії. Це ночівля, харчування у місцевих ресторанах чи кафе, різноманітні розваги, послуги та купівля сувенірів.

Готовність Острога до децентралізації

На мій погляд, Острог, безумовно, готовий до децентралізації. Але потрібно і далі рухатись у цьому напрямку та долати державні перепони, що траплятимуться на шляху. Треба розуміти, що органи влади є такими ж звичайними надавачами послуг як і будь-який інший бізнес. Ми заходимо на якусь заправку, де з нами вітаються, чемно поводяться й пропонують свої послуги – в такому ж стилі мають працювати і органи влади. З іншого боку, не можна забувати й про малі зарплати держслужбовців. Нещодавно на дискусійній панелі в Києві ми спілкувалися з колишнім міським головою Вільнюса, який наголосив: найбільше зло для держави – бідні чиновники.

Децентралізація повинна стати новим етапом у розвитку міста. Суттєвою проблемою, яку може вирішити децентралізація, є відсутність великих інвестиційно-привабливих ділянок, до яких підведені усі необхідні комунікації. Це важливо для кожного великого інвестора, який зважає на перспективи не лише початку бізнесу, а й його розширення, зокрема і в суміжних галузях.

Для себе вважаю суттєвим недоліком у назві закону слово «добровільна» (ред. Мова про закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад»).

Соціальні ініціативи у звіті

Важливим пріоритетом є робота з молоддю. У цьому напрямку ми здійснили кілька проектів, один із яких – стипендії для обдарованої молоді. Цього року були стипендії для школярів, а також для учнів музичної школи. Плануємо проводити цей захід щороку у співпраці з відділом освіти. Вони визначатимуть кращих учнів за рейтингом та активністю.

Про будівництво дитячо-юнацької спортивної школи

Та будівля, яка зараз є – надзвичайно стара і там практично неможливо займатися, а, тим більше, проводити спортивні заходи. Зараз уже є проектно-кошторисна документація на новий спорткомплекс й ми працюємо над її втіленням. Цього року вона вже у списку Державного фонду регіонального розвитку, можливо, через грандіозність проекту, (ред. йдеться про 38 мільйонів гривень). Наш оптимістичний план – побудувати і обладнати цей комплекс наступного року.

В Острозі є багато активних молодих людей, які підтримають ідею такого комплексу й будуть ним постійно користуватися. Зараз варто більше думати про питання комерціалізації гуманітарної сфери – потрібно, передусім, перейматись не про заробіток, а про розвиток спорту, що позитивно впливатиме на здоров’я наших дітей. Ми ж говоримо про виховання здорової нації… На жаль, у цьому комплексі не запланований басейн, хоча і він зможе приносити прибуток, якщо організувати роботу вміло. Взагалі, на цій території (ред. – за першою школою та гімназією) у перспективі можна побудувати повноцінне спортивне містечко з критим спортзалом, басейном, освітленням – місце, де люди різного віку зможуть займатися спортом у будь-яку пору доби, незалежно від погодних умов.

Про фінансування Острозького професійно-технічного училища

Потрібно, щоб наше ПТУ розвивалося активніше – як і професійна освіта в цілому. На обласному рівні ми вишукуємо будь-які можливості та механізми підтримки училища: цьогоріч левову частку його фінансування було виділено з обласного бюджету. Підготовка робітничих кадрів завжди є надзвичайно пріоритетною, тому багато залежить від керівників на місцях. Коли я питаю: «А які нові напрямки професійної освіти ми відкрили за останні роки?», мені кажуть: «Ми нічого не відкрили». І це попри те, що є запит на безліч сучасних спеціальностей! Наприклад, «ландшафтний дизайн» дуже активно розвивається у Європі, але практично не розвинений у нас. Ще одним прикладом є швейно-виробничий бізнес, який не забезпечений кадрами на Рівненщині. Нещодавно одна із моїх знайомих сказала мені, що не може знайти 50 працівників на підприємство, яке експортує спецодяг закордон.

Побажаня у 2017-му

Найголовніше – мир, це основна задача для нас усіх. Друге  небайдуже усвідомлення, що крім нас ніхто Європу тут не побудує. І це залежить не лише від нашої поведінки, а й від виховання дітей.

У додатках нижче – звіт Олександра Корнійчука за період з листопада 2015 по грудень 2016 рр. Вже найближчим часом наша редакція планує проаналізувати звіт Олександра Корнійчука. Слідкуйте за нашими матеріалами.

Реклама

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here