Чому Острозька академія продовжує навчання?

Заняття в Національному університеті “Острозька академія” не будуть скасовані через рішення Кризового комітету при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

Проректор з науково-педагогічної роботи НауОА Дмитро Шевчук повідомив для Ostroh.info, що в академії немає потреби зменшувати споживання газу, адже НауОА вже використовує режим економії.

Дмитро Шевчук пояснює, що за рахунок  автономної котельні академія балансує між оптимальною температурою (в аудиторіях та гуртожитках) та економією на енергоресурсах.

Також проректор говорить, що на рішення вплинули чинники погоди та негативного впливу на навчальний процес:

“По-перше, прогноз погоди на наступному тижні передбачає уже зменшення морозів та навіть відлигу. По-друге, таке спонтанне припинення навчання не дуже добре впливає на організацію та реалізацію навчального процесу”.

 

Напередодні Міністерство освіти і науки України опублікувало листа, в якому вказало, що МОН лише рекомендує припинити заняття у ВНЗ, а не видає пряме розпорядження.

Також МОН наголосило, що заклади вищої освіти в Україні працюють автономно, тому можуть самостійно визначати форму навчального процесу.

Нагадаємо, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України заявило про необхідність зменшити споживання газу через дії російської державної компанії “Газпром”, яка знизила тиск подачі газу майже на 20%. Також міністерство затвердило ряд заходів, які сприяють економії газу: перейти на використання резервного палива (мазуту), зупинити роботу навчальних закладів усіх рівнів, обмежити споживання газу великими промисловими споживачами, вирішити питання з пунктами обігріву на місцях.

Ольга КИРИЛЕНКО

головне фото