Феномен жінки в історії – виставка в Острозькому музеї

Особисті речі Соньки Золотої Ручки, прикраси Гальшки Острозької та ще величезна кількість предметів жіночого туалету (в тому числі тюбики із їжею для космонавтів) – це все експонати в Острозькому музеї книги та книгодрукування. Там відбулась презентація 7 виставки «Роль жінки в історії України» із серії «Осанна жінка».

Працівники музею зібрали експонати відомих та впливових жінок, що прямо чи поверхнево мали відношення до розвитку української історії.

На виставці були зібрані жіночі портрети починаючи від Ліліт(першої біблійної жінки) та закінчуючи Марлен Дітріх та Мілою Йоговіч (ці жінки теж мали відношення до України).

На презентацію були запрошені учні ЗОШ №1, працівники та друзі музею. Співорганізатором виставки стала Оксана Кононюк – директор Нетішинського міського музею. Презентацію виставки розпочала Позіховська Світлана  – завідувачка музею книги та друкарства. Жінка розповіла, що виставка створена в знак пошани до жінки, уточнила, що роль жіноцтва на формування української історії та історії людства не може залишитися поза увагою. Пані Світлана запрошувала прокоментувати виставку директора музея Кібкало Сергія, а також своїх колег, що також доклали зусилля до створення експозиції.

tem

 

До виставки цієї ми із Оксаною готувались близько року. Першопочаткова  ідея – показати жінку в історії такою, яка вона є. Жінка – це феномен і ми це можемо підтвердити нашою експозицією. Створювати все вирішили із того, що ми маємо у нашому музеї. Усі експонати із нашої внутрішньої колекції, але деякі із приватних. «Роль жінки в історії України» – тільки маленька частина із того, що в нас є і буде. До прикладу, була в нас виставка «Жіночий одяг», а плануємо зробити «Жінка в символіці» та ще багато чого. Не буду розкивати всі карти,

 – розповідає завідувачка музею Світлана.
iul
Презентація завершилась короткою екскурсією від пані Позіховської. Жінка розповіла про кожен стенд експозиції, а у кінці провела конкурс на знання жіночих портретів.
А для всіх поціновувачів прекрасної половини людства повідомляємо, що виставку, яка розпочалася 5 квітня, можна відвідати протягом наступних трьох місяців. Знаходиться вона на третьому поверсі музею.

mm

fyi

Анастасія Олексюк