Капітан поліції Володимир Кашуба: «Страшно перед і після, а під час бою страх зникає»

Мешканець Острога, капітан Володимир Кашуба, пройшов переатестацію та зараз працює в оновленій поліції. Проте кілька місяців тому лежав ув окопах та чув свист градів у смт. Миронівське (Донецька область). Про своє перебування в зоні АТО він розповів нашим журналістам. 

Розкажіть про перші дні перебування на передовій та як вас “зустріли” місцеві жителі?

Минулого року на перший день Водохреща ми приїхали на блокпост. У нас була хороша база, після кожної ротації залишалася їжа. Ми навіть віддавали харчі місцевим жителям, проте деякі сприймали нас як ворогів і казали: «Не треба мені твоїх харчів, тільки не стріляй у мене». Думаю, що така сама ситуація і залишилася, думка жителів не змінилася.

Я вважаю, що для місцевих на Донбасі потрібно доносити більше правдивої інформації. Адже в деяких людей працює лише “сепаратиське” радіо. Вони слухають пісні про Росію, Новоросію. Наша влада не працює над пропагандою, якщо б там працювало кілька українських телеканалів чи радіостанцій, то люди мали б вибір, що слухати і кому вірити. А оскільки працює лише одна радіостанція чи телеканал, то через місяць-два починаєш вірити.

міліц

Ви були й на передовій, і в тилу. Тож можете порівняти, чи правдиву інформацію подають українські ЗМІ?

У принципі більшість новин розповідають правдиво. Через великий потік інформації ЗМІ не можуть охопити всі події, які відбуваються в зоні бойових дій. Проте за бажання сьогодні все можна знайти в Інтернеті.

Чи був хтось із мешканців Острога з Вами на передовій?

У нас був зведений загін внутрішніх справ. Багато знайомих хлопців з інших районних і міських відділків. Наприклад, Віктор Курачик також поліцейський, працює начальником конвою. Із ним ми часто заступали на пости.  Коли мене поранили (опіки), усі допомагали. Хлопці допомогли фінансово, і з наших міськвідділів, і з інших так само керівництво допомагало.

Як Ви вважаєте, чи повинні військові впливати на політику та безпосередньо брати в ній участь?

Я не думаю, що вони повинні безпосередньо впливати на політику. Кожен повинен займатися своєю справою, потрібно, щоб були нормальні політики, нормальні керівники військових, і тоді буде порядок. Наприклад, нам було страшно перед і після. А під час бою страх зникає, бо потрібно просто робити свою роботу.

 

 

Анна Микитюк
Вікторія Максимчук