На Рівненщині пройшов марш за права тварин (ФОТО)

15 жовтня у Рівному відбувся Всеукраїнський марш за права тварин. Паралельно захід проходив ще в 17 містах України.

Учасники маршу взяли участь в ході та підписали “акт гуманності” – лист-звернення до міської влади.

Співорганізаторка маршу Алла Лосік коментує:

“Саме свідомі люди здатні змінити систему. На сьогоднішній десь прийшли свідомі люди, які надалі будуть нести знання іншим людям, які ще не усвідомлюють важливості цих процесів, які в Європі завершились вже у 80-их роках. Якщо ми інтегруємось до європейської спільноти, то прийти з такою формою мислення, яка існує на сьогоднішній день в більшості – це буде нереально. Ми не зможемо розуміти один одного – ось це ключове“.

“Я думаю, що Острог готовий до подібних акцій значно більше ніж, наприклад, років 5 тому. Коли ми тільки починали із Галиною Шишковою (автор. – співзасновниця острозької громадської організації “Еко-Друг”), мало людей замислювалися на цю тематику. Але поступово ми влаштовували багато акцій, намагалися проводити уроки гуманності в школах, тобто вести якусь роз’яснювальну роботу серед дітей та батьків, серед представників місцевої влади. Певні зрушення є, і доказом того є те, що минулого року, за фінансового сприяння ректора ОА, вдалося простерилізувати першу сотню бездомних тварин. Зараз вже міська рада теж надала фінансування для того. Це, очевидно, свідчить про те, що усвідомлення важливості проблеми є. Щоправда, це далеко не тільки питання стерилізації, а й багато інших аспектів, але я думаю, що в рамках Острога це не настільки масштабно. Тому в мене оптимістичні настрої”,

– зазначила юристка, зоозахисниця Марія Ціп’ящук.

Марш за права тварин пропагував гуманність, людяність та хороше ставлення до тварин, відгородження їх від знущань. Під час ходи учасники акції вигукували гасла “Тварини мають права!“, “Україна – це гуманна країна!” та “Цирки без тварин“.

Багато учасників прийшли на ходу зі своїми домашніми улюбленцями. Також люди тримали плакати із зображеннями представників фауни, закликаючи до боротьби за права тварин.

Катерина САФОНОВА