Національно-патріотичний вишкіл в Острозі

Національно-патріотичний вишкіл відбувся в Острозі 25 вересня.  Учасники заходу вивчали тактику бою й військову медицину та відпрацьовували отримані навички на практиці. Організували захід представники ГО «Третя позиція», ВМГО «Національний альянс», Братство спудеїв НУ «ОА», НВР «Правий сектор» та страйкбольний клуб «Грозний» (м. Рівне).

На лекції з військової тактики інструктор із Луцька розповів про тактику ведення бойових дій та навчив учасників «розмовляти» мовою жестів, яка сьогодні використовується у військових. Інструктори з ВМГО «Національний альянс» розповіли, як правильно користуватися автоматом, виявляти на місцевості розтяжки з ворожими мінами та багато іншого.

Закріпити результат вивчення військової тактики на практиці учасники вишколу змогли під час гри у страйкбол. А після гри вони отримали спеціальне завдання – прорвати оборону «противника» і відвоювати вказаний організаторами об’єкт.

Захід насамперед був зосереджений на тому, щоб виховати молодь у патріотичному руслі, а також навчити основам військової підготовки. Цей вишкіл був спрямований на військову підготовку різного роду: від відпрацювання тактичних навичок у групі до надання першої медичної допомоги. Тому кожен учасник зміг зосередити свою увагу на тих речах, які для нього були найактуальнішими,

– розповіла прес-секретар Острозького осередку ВМГО «Національний альянс» Ольга Антощенко.

Вишкіл в Острозі

На завершення вишколу учасникам прочитав лекцію з тактичної медицини лікар, представник рівненської громадської організації «Білі берети» Богдан Маслій. Він розповів, із чого повинна складатися аптечка кожного військового, як надавати першу медичну допомогу в «червоній», «жовтій» та «зеленій» зонах поля бою.

Вишкіл – це школа, у якій учать виживати та захищатись у складних умовах. Упевнений, що в час випробувань для української нації, коли зовнішні вороги роздирають наші землі, ми – нове покоління – просто зобов’язані вміти захищати себе, своїх близьких та свою країну. Вишкіл зібрав велику кількість учасників, на яку ми навіть не сподівалися, і це доводить, що потреба у таких заходах є. Тому ми й надалі будемо займатися їх організацією,

– сказав голова ГО «Третя позиція» Роберт Коваль.

Вишкіл в Острозі

Участь у національно-патріотичному вишколі взяли понад двадцять людей.

Тренування у першій половинні дня були неймовірно цікавими. Друга половина почалась із польового обіду в колі приємних людей. А далі була надзвичайно цікава подія – страйкбол: свист куль над головою, зашкалювання адреналіну і використання знаків для спілкування під час бою, які були відпрацьовані до автоматизму. Вишкіл – це та подія, про яку можна говорити і говорити, але, як кажуть, краще один раз побачити, аніж сто разів почути,

– поділилася враженнями учасниця вишколу Ніна Степанець.

Організатори стверджують, що проведення таких вишколів на сьогодні є необхідністю, адже з огляду на ситуацію, яка склалася в нашій країні, кожен повинен володіти мінімальними військовими навичками.

Наступний вишкіл організатори планують провести наприкінці жовтня. У його межах учасники будуть вивчати орієнтування на місцевості та основи виживання.

Олена Воробйова

Фото: Ольга Антощенко