Новорічні продукти та атрибути 2022: скільки в Острозі коштуватимуть приготування?

Залишилось кілька днів для останніх приготувань до Нового року. Щороку люди шукають продукти за помірними цінами для святкового столу чи недорогі іграшки та подарунки, аби забезпечити собі святковий настрій. 

Зазвичай новорічний стіл не обходиться без салату олів’є, червоної ікри чи мандаринів. І куди ж без ялинки. Тому журналісти Ostroh.info відвідали найбільші магазини Острога та з’ясували, які ціни на новорічні продукти та атрибути у нашому місті.

Новорічний стіл

Олів’є  страва, яка укорінилася на столах українців у радянські часи. Його готують по-різному, але зазвичай основні інгредієнти картопля, морква, огірки, варена ковбаса або курка, консервований горошок. Більшість із цих інгредієнтів можна знайти в себе в погребі, але якщо є потреба йти до магазину, то:

  • у супермаркеті АТБ кілограм картоплі коштуватиме 6.35грн, 1 кг моркви 8.89 грн, огірки по 65.55 грн за кг, варена ковбаса 86 грн, консервований горошок від 16.60 до 40.90 грн. З м’яса можна обрати куряче філе 20 грн або гомілки по 7.49 грн за 100 грамів. Заправляємо майонезом, ціна якого варіюється від 8 до 46 гривень;
  • в Еко Маркеті не такий великий асортимент, проте кілограм картоплі коштує там 5.99 грн, морква 8,39 за 1 кг, огірки 39.90 1 кг, консервований горошок найдешевший 20.90 грн. Ціни на ковбаси різні, від 42 до 54 грн. В Еко Маркеті ми не знайшли куряче філе, проте гомілки коштуватимуть 40.49 грн за пачку. 

За схожими цінами перелічені продукти також можна купити в продуктових кіосках поблизу АТБ та Еко Маркету. 

Ostroh.info поцікавилося, яке олів’є готують у родині депутата міської ради Олександра Олішевського: 

Вже давно не готуємо олів’є на новий рік, принаймні так точно вже років 10-15. Тобто для нас це вже не є традицією, мабуть, тому що був певний час, коли намагалися відійти від радянських традицій”. 

Альтернативою стравою на новорічному столі в сім’ї депутата є домашні суші. За словами Олександра Олішевського, суші вони готують з ще 2004 року. 

Ще однією частиною новорічного столу вважають ігристе вино. Хоча часто люди називають його шампанським. Саме цей напій, традиційно, п’ють опівночі. 

Наші журналісти запитали у керівниці Відділу проєктної та інвестиційної діяльності Острозької міської ради Ольги Стецюк, який напій подобається їй. Вона, як і Ostroh.Info, не пропагує надмірне вживання алкоголю, проте розповіла з посмішкою:

Якщо чесно, я люблю Martini, але воно дороге. Якщо щось простіше — Asti, дуже непогане, напівсолодке”.

Також популярністю користуються мандарини атрибут не тільки Нового року, а й зимового сезону. Ціна на них в острозьких магазинах та кіосках різна, найпоширеніший сорт “Клементин” від 34,55 грн до 48 грн за кілограм. 

У нашому списку також знайшлося місце й червоній рибі — від 59 до 218 грн та червоній ікрі — від 155 до 206 грн. Найбільший асортимент цієї продукції ви зможете знайти в АТБ. Звісно, не забули й про ковбасну нарізку. Ми порадилися з секретарем Острозької міської ради Тарасом Хмаруком, запитавши яку ковбасу любить він.

Гетьманську. Люблю таку, бо вона м’ясна”, — відповів Тарас Хмарук. 

 

Чим прикрасити ялинку?

Щороку ми шукаємо красиву та недорогу ялинку. В Острозі напередодні Нового року вибір ялинок великий, тому вибирати є з чого.

Йдучи слизькими дорогами до Еко маркету, можна дійти до однієї з точок продажу новорічних сосен — такої собі альтернативи ялинкам. Тут ціни на такі деревця різні: маленькі — по 80 грн, середні — 180 грн, більші — 270 грн. 

Так само просто неба можна купити ялинки біля ТЦ “Riches”. Тут продають живі ялинки різних розмірів. Виставлені в ряд між у проході біля ТЦ “Riches” ялинки мають різноманітні ціни: за менші тут просять 150 грн, за більші — до 500 грн. 

Однак не всі живі ялинки в Острозі продають легально та в спеціально відведених для цього місцях. На деяких деревцях є бірки, а на деяких — немає.

За словами начальника Острозького відділку поліції Вадима Лажука, факти притягнення до адміністративної відповідальності вже є:

Поліцейські виявили їх (факти — ред.) самі, ніхто з громадян, станом на сьогодні, про незаконну реалізацію ялинок до поліції не звертався“.

Адміністративні протоколи складено за статтями 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення(торгівля з рук у невстановлених місцях), 159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринках), 65 КУпАП (незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка), 152 КУпАП (порушення державнх стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів).

За повідомленням Вадима Лажука, всього до відповідальності притягнуто 7 осіб та вилучено 57 ялинок.

Від торгового центру, шукаючи ялинки, можна пройтися до магазину канцелярії “Глобус” на вулиці Східній. Тут продають штучні ялинки, ціна на які коливається від 500 до 1600 грн.

Пошук новорічних іграшок був більш плідним та цікавим, але водночас більш слизьким та холодним. З-поміж кілометрових новорічних дощиків у АТБ й ЕКО, іграшки знайшлися не відразу. Їх вдалося знайти за Еко маркетом у кіоску просто неба. Тут ціна однієї іграшки — від 4 гривень. Варто зазначити, що іграшки тут продають поштучно, упаковок з прикрасами для ялинки тут немає. 

Ширший асортимент можна віднайти в “Глобусі”, де ціна за одну упаковку іграшок коливається від 35 до 192 грн. Вартість гірлянд у цьому магазині може бути як 145, так і 450 грн — ціна залежить від довжини гірлянди. 

Також асортимент вибору на ялинкові прикраси ми знайшли у книжковому магазині: за одну прикрасу тут просять від 30 грн, а за упаковку — від 45 до 270. У книжному, як і в “Глобусі”, вартість іграшки залежить від вартості виробництва: технології, матеріалу тощо. 

Отже, мінімальна вартість новорічних продуктів, які ми перечислил у матеріалі, обійдеться вам приблизно в 480 грн, а з найдорожчими — близько 1196 грн. Набір з маленької ялинки та новорічних прикрас до неї коштуватиме щонайменше 310 грн та 2282 грн з великою ялинкою.

Богдан Комаровський, Роман Мельник