Острозька пластунка – кращий юнацький “комендант” рівненщини

18-19 лютого пластуни з Острозького осередку організації взяли участь в підготовці та проведенні обласного тренінгу (пластова назва – “вишкіл”) для підстаршин пластових таборів. Тренінг відбувався на пластовій базі “Волошки” (с. Волошки, Рівненський район) в рамках підготовки до обласного літнього пластового табору. Кращим юнацьким комендантом тренінгу стала острозька пластунка Софія Трохимчук.

Під час заходу старше пластове юнацтво (вік 14-17 років) з усієї області спробувало краще розібратися в особливостях організації та проведення пластових таборів, з’ясувало місце підстаршини у таборовій ієрархії, та проаналізувало мотиваційну складову усіх ланок табору. Молоді пластуни мали також нагоду попрактикуватися у плануванні таборових заходів та вирішенні кейсів міжособистісних конфліктів на  пластових таборах.

Програма тренінгу включала такі теми: “Ідеальний табір, види таборів”, “Обов’язки старшини, роль підстаршини”, “Облаштування табору”, “Найкращий виховник і крутий інструктор”, “Планування і проведення заходів на таборі”, “Співпраця,вирішення конфліктів, ієрархія”, “Мотивація, саморозвиток підстаршини”.

Досі я не була на такого роду вишколах, однак тепер з впевненістю можу сказати: “ХОЧУ ЩЕ”. Ми вдосконалювали не тільки пластові навички; були гутірки з саморозвитку, конфліктології, співпраці в колективі. Також набуті знання ми застосовували на практиці, самостійно склавши деталізований план життя табору на два дні. За короткий проміжок часу я винесла для себе багато нового, за що окреме “спасибі” інструкторам. Тепер можу сказати напевне: я хочу бути підстаршиною!

– поділилася враженнями острозька пластунка,
кращий юнацький комендант тренінгу Софія Трохимчук

 

Захід на Пластовій оселі у с. Волошки на два дні зібрав молодь з усієї області. Впродовж цих днів учасники під керівництвом досвідчених інструкторів навчались того як правильно потрібно проводити пластові табори і ще багато-багато життєвих хитрощів. Сам захід був дуже і дуже насичений, тому пластуни не мали жодної вільної хвилини. Одним із важливих практичних елементів було написання 4 проектів власних таборів, створення учасниками своїх “команд” та представлення проекту. Учасник, що успішно пройшли вишкіл отримали спеціальні посвідки та значки, що засвідчили отримані теоретичні та практичні навички.

– зауважив тренер, старший пластун Олександр Денисюк.

У заході взяло участь близько 40 пластунів з 6 пластових осередків Рівненщини. З Острога захід відвідало 4 учасників та 3 інструктори.