Острозьку міліцію ліквідовують

У межах Закону  України «Про національну поліцію», який набирає чинності 7 листопада, в Острозі відбудеться перехід від міліції до поліції. До складу новоствореної національної поліції входять не лише підрозділи кримінальної та патрульної поліції, а й органи досудового розслідування, поліція охорони, спецполіція та поліція особливого призначення.

Як проходитиме перехідний період в Острозькому МВ УМВС України, у Рівненській області не знають. Кажуть, 7 листопада відбудеться ранкова нарада, на якій повідомлять більше деталей.

За словами Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, перехідний період триватиме приблизно півроку. Деякі працівники колишньої міліції тимчасово обіймуть посади у національній поліції, тобто втратять свої повноваження і стануть «виконувачами обов’язків». У поліції вони зможуть повноцінно працювати лише у тому випадку, якщо напишуть заяву і пройдуть атестаційний конкурс, специфічний для кожної посади. Поки що до новоствореного органу зарахують лише тих, хто пройшов конкурс раніше або вже служив у патрульній поліції інших українських міст.

Острозька міліція

«У малих містах країни і в сільській місцевості (430 міст, 880 селищ, 28 тисяч сіл) проживає 24 500 000 громадян – кожен із них повинен бути впевнений, що в разі необхідності отримає кваліфіковану допомогу поліцейського; і це – запит суспільства, реалізація якого є фундаментальною  для побудови нової європейської України»,

– зазначив Арсен Аваков.

Принципи роботи та структуру національної поліції Арсен Аваков детально пояснив у своєму зверненні.

Арсен Аваков

 

Віталія Кушмирук