Стипендії знову будуть нараховувати по-новому? (ДОПОВНЕНО)

Міністерство освіти і науки України планує внести зміни у правила виплати стипендій. Зокрема, планується формувати рейтинг не за спеціальностями, а вираховувати на рівні факультету.

Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

“На рівні факультету є можливість скласти більш справедливий рейтинг. На рівні спеціалізації групи дуже маленькі і нерівні за якістю навчання студентів. Зараз ми усвідомили цю проблему і маємо її виправити,”

– повідомила Гріневич.

Ми попросили декана Гуманітарного факультета НаУ  “ОА” Дмитра Шевчука прокоментувати можливе нововведення:

“Думаю, що це може бути дійсно більш справедливо, оскільки попереднього разу виявлялося, що в одних групах на стипендію могли претендувати студенти із трійками, а в інших групах – не потрапляли в число тих, хто отримує стипендії, студенти, які мають високі бали оцінки “добре” і “відмінно”. Однак я б створював окремо рейтинг для бакалаврату, окремо для маґістеріуму. Можливо, так і буде, хоча в новині від МОН нічого на разі не сказано.”

Заступник ГБС В’ячеслав Бондар також прокоментував новину від імені студенства університету:

“Мені здається, що це занадто. Така реформа певною мірою несправедлива, так як деякі академічні групи можуть навчатися краще, а деякі гірше, але ті й інші на одному факультеті, що буде несправедливо стосовно перших, тому що середній рейтинг буде низьким.”

Крім того, університетам планується дозволити використання залишку стипендійного фонду для додаткової підтримки студентів.

Фото: Дзеркало тижня