В Острозі відбувся TEDxOstrohAcademy. У ньому взяли участь 6 спікерів та більше 50 учасників.
“TEDx – це дуже розповсюджена подія. Так чи інакше, вона повинна була відбутися в Острозькій академії. Це добре, що ми тут почали таку традицію, тому що це не якась нудна конференція, де всі засинають. Сюди приходять люди, які пережили щось та хочуть розповісти про свої досягнення,”
– розповіла одна з організаторів заходу Віталія Кушмирук.
Теми спічів здебільшого стосувалися освіти, проте нею не обмежувалися.
Журналіст та викладач Сергій Штурхецький розповів про своє дослідження регіональної преси, присвячене тому, як у пресі зображаються чоловіки та жінки. Виявилося, що жінки у кілька разів рідше згадуються у матеріалах та стають об’єктами інтерв’ю, ніж чоловіки. Крім того, чоловіків зображають успішними та розумними воїнами і героями нашого часу, у той час як жінок – лише молодими та красивими.
Студентка Ольга Венгерець поділилась своїм досвідом щодо тайм-менеджменту. Дівчина порадила покладатися на біоритми, складами графіки замість списків справ та позбутися календарів і записників (краще – поставити нагадування на телефоні).
Викладач та дослідник Віталій Лебедюк розповів, що гуманітаріям не варто боятися цифр. Він пояснив учасникам суть розподілу Пуассона, за допомогою якого можна порахувати ями на дорозі або зробити виграшну ставку на футбольному матчі.
“Одного разу студент запитав мене, чи можна використати статистику у лотереях. Я почав шукати, чи є така практика, і натрапив на цю методику. Не знаю, чи наші студенти стануть міліонерами після TEDx, але те, що їх життя зміниться завдяки методиці Пуассона – це точно,”
– пообіцяв спікер.
Викладач та художник Богдан Свердлюк розповів учасникам, про геокешинг – гру із застосуванням GPS, під час якої потрібно знайти схованки, зроблені іншими учасниками. За словами Богдана, це не лише гра, а й спосіб обміну знаннями та вміннями. Поки що в Острозі немає геокешів, але спікер запропонував слухачам створити першу схованку одразу ж після TEDx.
Експерт з вищої освіти Дара Мельник ознайомила учасників з поняттям “автономія університету”. Спікерка зазначила, що викладачі повинні мати свободу досліджень, а студенти – можливість обирати дисципліни на свій смак. За її словами, університети повинні бути автономними та обирати свій шлях розвитку, а не бути частинами однієї системи.
Останнім спікером став менеджер проектів Віктор Артеменко. Він розповів про те, що зусилля кожної людини мають значення, а також про важливість руйнування стереотипів. Промова Віктора була присвячена змінам та їх природі.
“Зміни – це не добре, і не погано. Вони просто є,”
– зазначив хлопець.
Учасники мали можливість обговорити промови та задати питання спікерам під час кава-брейку та після виступів.
“Дуже багато цікавої інформації. Почула непередбачувані, навіть дещо революційні ідеї. Це прекрасна можливість відкрити нові думки та змусити себе писати курсову роботу, наприклад,”
– ділиться враженнями учасниця заходу Христина Шевчук.
TEDxOstrohAcademy відбувся в Острозі 9 березня 2017 року. Організатори запевняють, що будуть проводити захід і надалі.
Найближчим часом ми опублікуємо інтерв’ю з одним із учасників.
Фото: Вконтакті