В Острозі стартує програма зі стерилізації тварин

В Острозі розпочинається Програми стерилізації та вакцинації тварин від сказу «Острог дружній до тварин».

«Два роки тому ми (ГО «Еко-друг» та наші партнери ГО «Зоозахист») вже проводили подібну програму, тоді її спонсорувала Острозька академія. До нашої роботи підключились острожани, волонтери давали кошти. Тоді кількість тварин на вулицях суттєво зменшилась, тому що стерилізовані тваринки вже не народжували потомства.

Проте зараз з’являються нові тварини, оскільки їх привозять із навколишніх сіл. В Острозі немає притулку для них, і взагалі наше місто не «потягне» його. Тому найоптимальніше рішення – стерилізація,»

– розповідає організаторка Програми Галина Шишкова.

Велика кількість людей не обізнані в ефективних методах контролю над  розмноженням тварин: біостерилізації, вакцинація, прилаштування, реєстрація тварин у міських базах даних. Саме ці дієві способи у цивілізованих країнах дали змогу подолати проблему безпритульних тварин та жорстокого поводження з ними.

Біостерилізація – це позбавлення тварини хірургічним шляхом здатності до відтворення потомства.

«Острожани не завжди правильно розуміють, що таке «стерилізація», плутають її з «евтаназією». Ми  не вбиваємо тварин. Їх лише позбавляють можливості мати потомство, а потім випускають у природне середовище або шукають їм нових хазяїв. Насправді багатьох собак вже вдалося «прилаштувати»,

– пояснює Галина Шишкова.

Влада міста виділила кошти на проведення Програми стерилізації та вакцинації тварин від сказу по місту Острог «Острог дружній до тварин».

Мета програми: зменшити кількість неконтрольованого розмноження безпритульних тварин (собак та котів) в м. Острог шляхом проведення стерилізації та вакцинації їх від сказу; проведення інформаційних заходів з жителями міста Острог.

У 2016 році міська рада Острога закупила клітки для відлову тварин та спецзасоби для утримання тварин. Наступним кроком є збір даних по кількості тварин, які потребують стерилізації. Для цього плануються наступні етапи роботи:

І етап. Інформування населення про ефективність стерилізації, вакцинації від сказу.

ІІ етап. Створення бази реєстрації тварин, що мають власників, і що є безпритульних. Це дасть можливість контролювати процеси стерилізації, вакцинації, формування бюджету і витрат по цьому напрямку, та створення постійно діючої системи даній сфері.

ІІІ етап. Відлов безпритульних тварин з метою подальшою реєстрації,  стерилізації і вакцинації. (За рахунок коштів, які виділені міською владою Острога, вже закуплені якісні вакцини європейського виробника)

IV етап. Прилаштування тварин у нову сім’ю або повернення у природнє середовище.

ГО «Братство спудеїв» також долучилася до реалізації Програми.

«Давно треба було це зробити. Цього року, чомусь, бездомних собак набагато більше ніж раніше. Ця акція, звичайно не вирішить проблему повністю, але, принаймні, кількість собак так не зростатиме,»

– прокоментував Голова Волонтерського корпусу БС Богдан Кузьмич.

Для успішної реалізації Програми стерилізації та вакцинації тварин від сказу «Острог дружній до тварин» ми потребуємо допомоги острожан, а саме просимо вас повідомити про точні місця перебування безпритульних тварин, а також тих, які потребують нагальної стерилізації.

Повідомити волонтерів Програми стерилізації та вакцинації тварин від сказу «Острог дружній до тварин» можна за номерами:

067 115 35 35 або 067 585 92 22

або ж звернутися за адресою м. Острог, вулиця Незалежності, 47 (колишня туберкульозна поліклініка).

Якщо у Вас є можливість самостійно доправити тварин  до місця стерилізації, це буде велика допомога  Проекту.

Увага! Стерилізація відбувається не щодня! Для того аби ви потрапили на час роботи ветеринара попереднього зателефонуйте.

Керівник проекту «Еко-Проджект Груп»  Алла ЛОСІК

ГО «Еко-друг»  Галина ШИШОВА

Фото: Фейсбук