“Вільному простору” – бути? Як і коли реалізують проект

5 грудня активісти та активістки Острога обговорювали «вільний простір» (далі – «Оперативка») – соціальний проект, який незабаром запрацює в Острозі.

«Вільний простір – це, насамперед, не приміщення, а активні люди. Нам потрібно об’єднати навколо простору усі активні кола Острога»,

– зазначає ініціатор зустрічі Юрій Устимчук.

До обговорення долучилися близько 20 активістів, здебільшого – молодь. Присутні говорили про фінансування, можливі варіанти приміщення, майбутні заходи.

Хто буде цим займатися?

Юрій пропонує створити Асоціацію громадських організацій міста, яка і буде облаштовувати простір та проводити заходи.

«Умовно, є одна людина – голова Асоціації, і є наглядова рада – наприклад, по одній людині з кожної організації. Це об’єднання, яке з одного боку ні до чого не зобов’язує, але об’єднує людей навколо одної думки, і всі мають рівні права. Крім того, Асоціація матиме юридичну силу»,

– коментує аспірант ОА Олександр Подвишенний.

Також, під час обговорення запропонували долучити до Асоціації студентів – представників кожного факультету НаУ ОА.

Що вони робитимуть і для кого?

В «Оперативці» проводитимуться заходи для усіх соціальних груп Острога на району: учнів, містян, студентів. Серед ідей: курси, конкурси, «квартирники», зустрічі. Для тих, хто хоче провести свій захід, створять графік.

Не всі заходи будуть «прив’язані» до приміщення.

Але деякі будуть. Приміщення вже є?

Наразі організатори шукають оптимальний варіант приміщення. Острозька міська рада запропонувала два варіанти для проведення заходів: приміщення на вул. Гагаріна, у якому зараз відбуваються заходи «Пласту», та приміщення колишнього «Марселю». Проте, другий варіант – малоймовірний.

«Марсель» відпадає зараз однозначно. Туди треба вкласти шалені кошти. Це – не декілька тисяч, це – мільйони»,

– розповідає Юрій.

Також, організатори розглядають можливість оренди приватного приміщення.

Окей, а де взяти гроші?

Організатори говорять про декілька джерел фінансування:

1. Членські внески учасників проекту.

2. Кошти, отримані з реалізації заходів.

3. Залучення грантових коштів.

4. Створення антикафе на базі «Оперативки».

Що буде з простором, коли студенти поїдуть додому?

Один із можливих ризиків реалізації «Оперативки» – це то, що Острог – сезонне місто. Тому ядром проекту повинні стати не студенти, а активні містяни. Організатори хочуть долучити до простору учнів, курсантів ліцею, студентів ПТУ, мешканців ближніх сіл.

Як я можу долучитися?

Ті, хто хоче допомогти з реалізацією “Оперативки”, можуть звернутися до Юрія Устимчука у фейсбуці або за телефоном: 098 38 333 68. Також, будуть проводитися регулярні зустрічі, які може відвідати кожен.

Марія ОЧЕРЕТЯНА