Як в Острозькій бібліотеці роблять енергетичні батончики для ЗСУ

У Острозькій центральній бібліотеці виготовляють енергетичні батончики та відправляють їх у гарячі точки. У виготовлені продукту задіяні всі працівники та працівниці закладу: хтось випікає, хтось лущить горіхи, роздруковує етикетки чи фасує.

Журналістка Острог Інфо поспілкувалася з виконуючою обов’язків директорки Іриною Федорчук, щоб дізнатися деталі процесу та скільки батончиків вже переправили через всю Україну.

Ініціатива стартувала близько трьох тижнів тому за власні кошти, потім залучали гроші профспілки працівників та працівниць культури. Зараз із продуктами та грошима допомогають люди, а також обидва волонтерські центри Острога.

Ірина Федорчук розповідає, що в приміщенні бібліотеки на батончики чіпляють етикетки та фасують їх, а сам процес випікання продукту відбувається в домашніх умовах:

“Наша читальна зала стала таким мініскладом для зберігання продуктів, а наші домашні кухні стали мініцехами по виробництву”. 

Читальна зала бібліотеки.

Вона додає, що у тих, хто готує батончики вдома, є “власний тил” — це їхні чоловіки та діти, які теж беруть активну участь у процесі.

Батончики пакують приблизно по сто штук на одну коробку, ще обов’язково кладуть щось від себе: листи, роздруковані янголята чи малюнки дітей:

“Щоб ще частинка нашої любові туди пішла”, — пояснює Ірина.

Листи військовим.

Жінка розповідає, що коли у неї запитують, чому саме виготовляють батончики, то відповідає: “Бо я не вмію пекти пироги”. 

Однією поставкою волонтери та волонтерки місцевих центрів відправляють 400 енергетичних батончиків. У середньому, відправку здійснюють два-три рази на тиждень туди, звідки приходить запит на таку потребу.

Загалом за тиждень Острозька бібліотека відправляє в гарячі точки близько 800 батончиків виготовлених власноруч.

Алексеєнко Олександр