Які подарунки варто обрати дітям на свята в Острозі?

Наближаються новорічні свята, і всі батьки, бабусі й дідусі, хрещені батьки зайняті пошуками хороших подарунків дітям. Як обрати? На що звернути увагу? Спробуємо розібратись.

Перше, із чим треба визначитись: купуємо корисне, необхідне чи на пам’ять, як символ, згадка, і яку суму ми маємо на подарунок. І не забуваємо, що потрібно врахувати вік дитини, стать.

Якщо дитині більше півроку, найпростіше і найшвидше купити різні фрукти чи солодощі. Єдине, впевніться, що дитя не має алергії й батьки справді дають це їсти.

Одяг як подарунок в більшості треба батькам, а не дітям. Звичайно, це може бути чарівний новорічний костюм героя, плаття феї чи принцеси. Якщо ви рідко бачите дитину, то  краще не добирати. Для дівчаток можете купити колготки за зростом чи приблизно за віком. Також можна легко обрати светрики, футболки, шорти, не забувши попередньо перепитати в батьків розмір чи ріст дитини. Одяг, м’які іграшки, постіль можна придбати за різні ціни з різною якістю на різний вік дітей.

Якщо даруєте на згадку, можете купити щось коштовне, наприклад, ланцюжок чи монету.

Ми ширше зупинимося на виборі іграшок та на визначенні їхніх цін. Орієнтуємося на вартість купівлі в Острозі.

Вартість подарунків до 50 грн

З іграшок малята граються брязкальцями, можна купити легкий яскравий м’ячик із тканини . Зараз активно пропагують дерев’яні брязкальця, купуючи, перевірте, щоб деталі не викручувались, не вилітали. Діти починають гризти іграшки, тож переконайтеся, що немовля не зможе проковтнути частинки. Якщо іграшки пластикові, зверніть увагу, наскільки міцний матеріал, чи не відламаються шматочки, чи немає загрози поранитися дитині.

Дітям до року цікаві м’ячі різних розмірів, книжечки (тверді сторінки, світлі малюнки, можна з тваринками, віршиками), пірамідки, м’які кубики. Малята будуть радіти м’яким книжечкам, які ще й шарудять.

Для розвитку дітей обирають картки з назвами тварин, фруктів, овочів і т.д.

Хлопчикам можна купити молоточки пластикові, які пищать при ударі; автівки – різних розмірів, моделей, але основне перевіряйте міцність коліс, щоб при натиску деталі не відламувались.

Є різні іграшки-музичні інструменти (труба, піаніно, барабани, бубни і т.д.). Діти залюбки стукають, дують, відтворюючи звуки. Єдине, переконайтеся, чи батьки не проти голосним іграшкам.

Ще є великий вибір іграшок, які можна взяти дитині для гри під час купання. Перевіряйте лиш якість гуми і чи не здирається фарба з іграшки.

Варто купувати олівці, фарби, альбоми, крейду кольорову і т.д. – для творчості. Для найменших дітей підійдуть пальчикові фарби.

Дітям від двох років можна дарувати різні нескладні пазли, мозаїку. Радітимуть і мильним бульбашкам.

Дітям від 3 років цікаві розвиваючі журнали, у яких, крім інформації, є і завдання на логіку, письмо.

від 50 грн до 100 грн

Хлопчики радітимуть автівкам, пістолетикам. Можливо знайти музичне кермо.

Дівчаткам варто вибирати м’які ляльки (перевіряйте, щоб нитки не витягувались, очі були пропорційні, кольори не надто яскраві). Також можна підшукати гарні бантики, гумки до волосся.

Діти від 9 місяців дуже люблять гратись іграшками-каталками (до автівки, тваринки палиця прикріплена, щоб штовхати по землі). Краще, коли палиця прикріплена так, щоб не знімалась, іграшка довше прослужить і поранитись дитині менша ймовірність).

Є широкий вибір книг і розмальовок. Цікавими будуть також картки-ігри з цифрами, літерами.

Цікавими є і набори з фігурками тварин, солдатів, динозаврів, героїв мультиків інше.

Можна обрати набір музичних інструментів, музичні іграшки – наприклад телефон, який розповідає казки, називає цифри, кольори.

Для розвитку творчості дитини купуйте пластилін, олівці, фломастери, фарби.

Від 100 до 250 грн

Вибираючи подарунок для немовля до півроку, можна банально купити підгузники (якщо ви не знаєте, які використовують батьки, варто перепитати). Можна подарувати посуд – ложечку, тарілку, пляшечку чашку. Або купіть щось на виріст дитині – книжку, іграшки, у яких змінюються кольори, грає різна музика. Піврічні діти активно реагують на світло і звук. Ще малятам подобаються іграшки, які можна пожувати, або які видають різні звуки, коли їх тримаєш.

Для дітей від 5 місяців можна купувати різні музичні іграшки та іграшки для розвитку моторики, вивчення кольорів, геометричних форм – іграшки з дірочками різних форм, щоб малята пдобирали потрібну деталь.

Цікавими є плакати для вивчення літер, цифр. Діти від 1,5 року будуть охоче натискати кнопки для ввімкнення звуків.

Конструктори є різних форм, матеріалів і підходять на різний вік дітей. Так, для дітей від 8 місяців можна купити найпростіші кубики. Важливо, щоб деталі були великими. Можна з пластику, із дерева обирати. Для старших дітей цікаві конструктори, які можна скріпити. Якщо в наборі маленькі деталі, то врахуйте, що дитині має бути більше 3 років. Для хлопчиків цікавими є конструктори з колесами, із трасами для машинок або ті, де можна забивати молоточком деталі.

Знову ж, є різноманіття книг. Є красиві книги-збірки з казками, віршами, історіями, описами автомобілів, карт, та інше.

Якщо дитина любить малювати, купіть велику розмальовку, набір для малювання, набір для ліплення. Цікавими є творчі набори, де є різні наклейки, форми для малювання, трафарети, інше.

Хлопчики від 1,5 року будуть раді набору інструментів таких, як у тата чи дідуся. Обирайте легкі, пластикові, але щоб не було деталей, які можуть відламатись.

Для дівчаток є різні за розміром набори дитячого посуду, набір лікаря, меблі для ляльок.

Для дітей від трьох років варто купувати вже складніші пазли для розвитку пам’яті, уяви та моторики рук, а також розвиваючі настільні ігри. Правда, на настільні ігри ціни від 100 гривень і до 600, залежно від якості карток, виробника. Проте можна знайти і хороші до 250 гривень.

Якщо плануєте витратити на подарунок від 250 до 600 гривень, то на зимову погоду підійдуть сани. Вибирайте такі, щоб було хороше кріплення, зручно возити (є моделі з ручкою ззаду саней, які спереду мають також гак на шнурок для старших дітей). Також до них варто купити теплий конверт чи чохол, тоді дитині буде тепло, комфортно. За можливості знайдіть такі, щоб кріпилися до саней. Ці подарунки згодяться дітям від півроку.

Дітям від 1 до 2 років варто дарувати машинку, на якій дитина сидить, відштовхується і їздить сама. Зверніть увагу на висоту машини відповідно до зросту дитини і на якість коліс.

Для дітей від двох років можна вибрати дитячі комп’ютери, на яких учать літери, цифри, іноземну мову.

Якщо в квартирі є місце, то можна подарувати басейн із кульками або намет. Діти люблять ховатись і мати свій окремий простір.

Хлопчикам від 3 років є великий вибір трансформерів, машинок, літаків, вертольотів, корабликів, пістолетів на різний смак. За ці гроші можна купити й велику машину, і дорогу модельку, у якої відчиняються дверцята чи вмикаються фари.

Є набори з обладунками князів, із костюмами піратів, героїв із мультфільмів та кіно; набори автострад із модельками машинок. Більшість хлопців будуть у захоплені від конструктора леґо (ціни тут залежать від складності і кількості деталей).

Дівчатка радітимуть візочкам, у яких можна покатати ляльок, іграшок. Також можна обрати різного роду іграшки-комплекти кухні, перукарні, магазину, меблів інше.

Можна знайти також дошки для малювання чи дошки для магнітів.

Від 600 грн і вище.

Малятам підійде колиска-шезлонг, яка спростить життя батькам.

Немовлятам до 4 місяців можна купити мобіль – іграшка, яка вішається над ліжечком, рухається й грає музика. Перевірте приємність мелодії. Можна обрати на батарейках або з механізмом, який треба накручувати. Із батарейками дорожче, але в більшості зручніше для батьків.

Для дітей від півроку до 10 місяців можна купити ходунки. Тут важливе ставлення батьків до них, можливо, вони проти. Тому, можливо, легше обрати іграшки розвивальні з різною музикою, світлом, де малята зможуть розвивати моторику рук за допомогою кнопок, різних рухомих деталей.

Дітям від 10 місяців до 3 років можна подарувати гойдалку чи гірку, які розміщуються в приміщенні. Урахуйте лише наявність місця.

Від 1 року дітям можна вибрати й велосипед. Залежно від віку будуть змінюватися тільки форми. Обирайте з міцними колесами, перевіряйте педалі.

Дівчатка від трьох років радітимуть ляльковим будиночкам. Звісно, можна подарувати й дорогу ляльку.

Звичайно, це не повний список іграшок. Пам’ятайте, що дітям неважлива вартість подарунків. Сподіваємося, це допоможе у виборі або наштовхне на ідеї подарунків для тих, хто найбільше чекає новорічних свят.

Фото – Huffington Post