В ОА говоритимуть про примітивізм у філософії та культурі

Декан  Гуманітарного факультету Максим Карповець та директорка Музею історії НаУ ОА Анастасія Хеленюк проведуть лекцію про примітивізм* та його особливості. Про це нам розповів Максим Карповець.

Коли: 4 квітня о 15:30

Де: Мистецька галерея НаУ ОА

«Тема лекції народилась у Анастасії Хеленюк, директора музею Острозької академії. Оскільки мені більш близький аванґард, то я спробую показати характер виникнення примітивізму як окремого напрямку мистецтва й загалом тяжіння до примітиву, архаїки та наїву в аванґарді й модернізмі в цілому. Зі свого боку, моя колега покаже, що примітивізм не є новим явищем у мистецтві. Тому завданням нашої спільної лекції є спроба поєднати ці, здавалося б, далекі за часом й духом примітивізми. До того ж, спробуємо пояснити чому примітивізм не є настільки простим і очевидним, а приховує складну філософію»,

– розповідає Максим Карповець.

Лекція підготовлена за матеріалами Михайла Германа, дослідника модернізму, фільмами з каналу Khan Academy, індивідуальними монографіями (Інго Вальтера про Гогена та ін.), а також англомовною антологією “Primitivism: Twentieth Century Art, A Documentary History”.

*Примітивізм — це художній стиль, для якого характерні спрощені, зазвичай пласкі, форми, локальні, чисті кольори. Виник у 19  — початку 20-го століття.

Софія ГРИЗОВСЬКА