30-річна “ера” Пасічника закінчується  — вибори ректора розпочинаються

Вже 8 травня відбудуться вибори ректора в Острозькій академії. Чинний ректор Ігор Пасічник займає цю посаду ще з 1994 року, тобто вже 30 років. За цей час він відродив університет і завдяки цьому отримав кілька державних нагород. 

Проте у 2021 році прийняли статтю 42 Закону України “Про вищу освіту”, яка не дозволяє керівникам закладів вищої освіти перебувати на посаді більш як два терміни незалежно від способу їх обрання чи призначення. 

Відповідно до цього, 2023/2024 навчальний рік — це останній рік каденції Ігоря Демидовича. 

То як відбуватимуться вибори?

Вибори проводяться шляхом таємного голосування, яке здійснюється з 9.00 до 15.00 години 8 травня у приміщеннях університету. Участь у виборах беруть як студенти, так і викладачі.

“15 відсотків всіх виборців складають студенти. Щоб потрапити на вибори, всі охочі подавали свої кандидатури. Після цього за них голосували інші спудеї, обираючи тих, хто представлятиме студентів Острозької академії на виборчих дільницях”, — розповідає про майбутні вибори в.о. голови колегії органу студентського самоврядування «Братства спудеїв» Назар Кирилюк. 

Студентів, які представлятимуть на виборах свої інститути й факультети, вже обрали шляхом голосування в Google Формах. Загалом — це 34 людини. 

Також голосують представники наукових, науково-педагогічних і педагогічних штатних працівників Університету, що становить 75% від загальної чисельності електорату. Представники інших штатних працівників Університету — це 10% від виборців. 

Вибори ректора НаУОА 2019 року. Фото: сайт Національного університету “Острозька академія”

Хто міг податися на вибори? 

“У конкурсі на заміщенні посади ректора НаУОА можуть брати участь громадяни України, які володіють державною мовою відповідно до рівня стандартів державної мови, мають вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як десять років”, — розповідає консультантка юридичної клініки “Pro bono” НаУОА  Ніна Заєва.

16 лютого на сайті Міністерства освіти і науки України опублікували оголошення про вибори ректора Острозької академії. Строк подання заяв – два місяці з дня його публікації. Відповідно, приймання заявок завершилося минулого тижня.

Хто претендує на посаду?

25 квітня Заступник Міністра освіти Михайло Винницький підписав лист від Міністерства освіти і науки про проведення виборів ректора Національного університету «Острозька академія», де були затверджені кандидати на посаду ректора.  

Цьогоріч у виборах ректора бере участь лише одна людина — Едуард Балашов. Це доктор психологічних наук, професор, помічник ректора з міжнародного співробітництва і фандрейзингу НаУОА. Зараз Едуард Балашов займається міжнародними обмінними програмами студентів та викладачів, а також модерує лекції з генералом-лейтенантом армії США у відставці Беном Ходжесом. 

Едуард Балашов. Фото: сайт Національного університету “Острозька академія”