Андрій Смирнов: «Ми не маємо чіткої стратегії розвитку міста, а тому змушені працювати як пожежна команда»

 

Нещодавно минуло 100 днів роботи Острозької міської ради нового скликання. Ostroh.Info зустрілося з головою постійної комісії міської ради з гуманітарних і соціальних питань Андрієм Смирновим, щоб з’ясувати його бачення розвитку міста.

— Нещодавно минуло 100 днів, як нова міська влада почала свою роботу. Чи є якісь позитивні зрушення?

— Насправді міська влада у нас не зовсім нова, тому що міський голова і його команда продовжують далі працювати без серйозних кадрових змін. Щоправда суттєво оновився депутатський корпус. Прийшло багато нових депутатів молодшої генерації, переважно випускники Острозької академії, які сповідують європейські цінності та прагнуть позитивних змін у нашому місті. За цей короткий час нам удалося сформувати керівні органи міської ради, прийняти новий Регламент Острозької міської ради, що гарантує відкритість та прозорість роботи представницького органу. Ми вчасно ухвалили бюджет м. Острога на 2016 р., у якому передбачено значні кошти на фінансування місцевих програм. Важливим досягненням стало остаточне затвердження генерального плану Острога, що є найважливішим документом, який визначає розвиток міста. На черзі розробка та прийняття нового Статуту територіальної громади.

— Оцініть, будь ласка, загальну політичну ситуацію в Острозі.

— Головна політична проблема – це відсутність стабільної більшості в міській раді, яка б взяла на себе відповідальність за ситуацію в місті. Бракує ефективної комунікації між міським головою, виконкомом і депутатами. Ми не маємо чіткої стратегії розвитку міста, а тому змушені працювати як пожежна команда. Можливо, це пов’язано з тим, що незабаром буде створена об’єднана територіальна громада, що спричинить проведення дострокових місцевих виборів і обрання нового очільника громади.

Які головні проблеми фінансування в гуманітарній та соціальній сфері Ви можете назвати?

— Серед головних можу виділити такі: відсутність фінансування Острозького вищого професійного училища в новому році, будівництво спортивного комплексу, затримки з відшкодуванням субсидій із держбюджету, забезпеченість підручниками учнів 4 та 7 класів, реставрація пам’яток архітектури.

— До святкування 440-річчя Острозької академії в Острозі планують провести фестиваль. На якому етапі підготовки знаходиться фестиваль? Який бюджет планується?

— Безпосередньою організацією фестивалю «Острог. Ренесанс» займається проект «Мистецькі експедиції» на чолі з Людмилою Гарарук. Зі свого боку міська рада підтримала його проведення і заклала 50 тис. грн у міському бюджеті. Сподіваємося, ця ініціатива зацікавить обласну владу та меценатів.

— Нещодавно Ви надіслали інформаційний запит щодо зарплати секретаря міської ради. Що саме спонукало Вас це зробити?

Читайте детальніше: Секретар міської ради Острога отримує вищу зарплату, ніж прем’єр-міністр

 

— Публічний характер і самих органів-суб’єктів владних повноважень, і їхніх посадових осіб вимагає оприлюднення певної інформації для формування громадської думки про довіру до влади та підтримку її авторитету у суспільстві.

У відповідь на мій інформаційний запит міський голова повідомив, що секретарю міськради Івану Ткачуку за грудень 2015 р. нарахували заробітну плату в розмірі 9879 грн. Її левову частку склали оклад, 100 % премія і доплата «за високі досягнення у праці». Для порівняння, голові уряду нарахували 8300 гривень. Виходить, зарплата секретаря міськради в Острозі більша, ніж у прем’єр-міністра (посміхається)!

— Які будуть Ваші подальші дії після отримання відповіді на інформаційний запит?

— Відверто кажучи, депутати давно нарікають на неефективну роботу одіозного секретаря ради, який є креатурою міського голови. Тому у зв’язку з неналежним виконанням повноважень, передбачених статтею 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретарем міської ради, неналежною організацією підготовки сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, відсутністю сприяння депутатам ради у здійсненні їх повноважень я ще 24 лютого виступив із ініціативою звільнити його з займаної посади. Ми хотіли б працювати з секретарем, який буде чути і поважати всіх депутатів незалежно від політичних поглядів, особистих симпатій та антипатій. Неприпустимим є постійне порушення Регламенту міської ради, приниження честі та гідності депутатів, погрози їх життю і здоров’ю.

 — У п’ятницю відбудеться сесія Острозької міської ради. Які важливі питання планують розглянути депутати?

— До порядку денного сьомої сесії Острозької міської ради внесені такі актуальні питання про розгляд заяв про вилучення та надання земельних ділянок, про преміювання міського голови та його заступників, про стан законності та правопорядку на території міста тощо. Також міська рада розгляне звіт міського голови щодо здійснення державної регуляторної політики Острозькою міською радою та її виконавчим комітетом у 2015 році. Як додаткове буде вноситися питання про звільнення секретаря міської ради.

Ольга Зінько