Четверо дівчат розповіли про домагання з боку аспіранта ОА Олександра Подвишенного — ЧВ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

7 вересня рівненське розслідувальне медіа “Четверта влада” опублікувало історії чотирьох жінок, які розповіли про сексуальні домагання та/або зґвалтування від рівненського політичного активіста.

Йшлося про рівнянина, аспіранта Острозької академії Олександра Подвишенного.

Історія однієї дівчини, яка звинуватила Подвишенного у домаганнях і зґвалтуванні, опублікувана відкрито — її розповіла рівнянка Надія Вознюк. 24 серпня вона першою розповіла на фейсбуці про цю історію.

Слова ще трьох дівчат, які, як вони стверджують, стали жертвами Подвишенного — подані анонімно.

Одна з дівчат говорить, що Олександр зґвалтував її на робочому місці після того, як запропонував фотосесію. Прийшов до неї, закрив кабінет на ключ та повалив на стіл. Дівчина намагалась зупинити його та відштовхнути, але їй це не вдалося. Каже, що вона була в ступорі, що найбільше її лякало та лякає викриття, тому всі переписки з Олександром вона видалила.

Друга дівчина говорить, що він намагався переспати з нею на її випускному вечорі з бакалаврату. Каже, що була п’яною, а він психологічно тиснув на “логічне продовження вечора”. Святкування з ресторану перенеслося до будинку одногрупника дівчини. Десь о третій ночі всі почали лягати спати. З дівчиною в кімнаті, за її словами, було ще двоє дівчат, але потім з’явився Олександр та вони залишились наодинці. Дівчина говорить, що він “давив на жалість”. Зґвалтувати її так і не зміг, бо вона схрестила ноги і все, що в нього вийшло — це петинг. Врятував її одногрупник, що почав шукати її серед ночі та побачив те, що відбувається.

Третю історію “Четвертій владі” розповідає його колишня дівчина, яка теж погодилась спілкуватися з журналісткою лише за умови анонімності. Говорить, що він психологічно тиснув, не розумів слова “ні”, змушував її займатися з ним сексом. За її словами проблеми з ним продовжилися і після того, як вони розірвали стосунки. Він приходив до неї на роботу, до її батьків та до її під’їзду, витягнув її нового хлопця “на розмову”.

Також видання переказало слова колишньої одногрупниці Олександра — Оксани Солонської, яка розповіла, що у 2013 році Подвишенного вигнали з програми “Канада. Світ. Молодь” за сексуальні домагання.

Олександр Подвишенний заявляє, що буде спростовувати всі звинувачення у суді. Говорить, що не вчиняв жодних злочинних дій, тому за наклеп треба буде відповідати. Також вважає, що скріншоти вирвані з контексту і не дають історії всієї переписки.

Нам Олександр ситуацію прокоментував так:

Я ніколи не вчиняв будь-яких протизаконних дій стосовно жінок. Як мені відомо, зараз чиниться значний тиск на правоохоронців, від яких вимагають незаконно притягнути мене до кримінальної відповідальності, мені надходять погрози, а також цькують моїх рідних і близьких. Мені прикро, що сюди втягують Острозьку академію, адже вона не має нічого спільного з цією історією. Вбачаю в цьому конкретний умисл, який полягає в руйнуванні моєї ділової репутації та поширенні недостовірної інформації. Саме тому я позиваюся до суду, аби в законний порядок досягнути справедливості“.

Ostroh.info звернулось за коментарем до Острозької академії, щоб дізнатись про реакцію вишу на скандальну історію зі своїм аспірантом і підтвердити або спростувати інформацію про депортацію тогочасного студента Подвишенного з Канади за схожими звинуваченнями.