Колос: “Я люблю Острог, бо тут особлива атмосфера” (ФОТО)

30 міст з акустичним концертом –  тур соліста гурту «Фіолет» Сергія Мартинюка (Колоса) із новою програмою у форматі піаноакустики. У тридцятку потрапив і Острог. Співак зізнався, що оминути це місто не зміг, бо з ним пов’язані особливі спогади.

Концерт відбувся 14 березня в Острозькому Будинку культури. Музикант разом із клавішником «Фіолету» Петром Свістом зіграли і пісні з альбому Колоса «Як я живу», й акустичні версії пісень «Фіолету».

Із чим пов’язана така масштабність туру? Це майже 30 міст. Максимальна кількість за останні роки.

– Пов’язана з тим, що є можливість такий тур зробити. «Фіолет» не дає таких можливостей через багато причин, наприклад, технічних . У багатьох містах, до яких ми змогли приїхати з моїм сольним проектом в акустичному форматі, немає відповідних залів, немає організаторів. Чернігів, Запоріжжя, Кривий Ріг, Миколаїв, Кіровоград, у які ми ще з Фіолетом не заїжджали, ми вирішили охопити сольним виступом. Подивитися, хто там, що там, тому і вийшов такий величезний список міст.

1T0RdLUyYnQ

У соціальній мережі «Вконтакті» у вас є група «Колос. Рядки і звуки». Чи не плануєте ви найближчим часом покласти ці слова на музику?

Ні. Я розділяю для себе вірші та писемну поезію. Коли я пишу пісні, то це одразу текст із мелодикою, яка з часом переростає в професійне аранжування.  А в тій групі суто вірші.

Що особисто Вам подобається більше, драйвові рок-концерти чи інтимні квартирники, де можна тісніше поспілкуватися з публікою?

– Я розмежовую для себе одне й інше. Якщо це формат openairів або сольних концертів “Фіолету” – це само собою зовсім інший викид емоцій, адреналін, можливість відкрити для себе нову аудиторію, тому що кожен фестиваль – це потенційний плюс до  кількості твоїх шанувальників  уже на сольних концертах. У той час, як акустичні концерти за рівнем інтимності досягають атмосфери ледь не домашнього формату. Публіка дуже близько, і  не у значенні відстані, а у значенні того, що є ти, є твій голос, є один, максимум два, звуки. і ти не маєш куди ховатися. Ти стоїш максимально відкритий перед слухачами. У той час як при повноцінних аранжуваннях ти можеш сховатися за стіною звуку барабанів та гітар. Але я отримую однаковий кайф, що від одного формату, що від іншого.

Як виникла ідея створити саме такий сольний проект? Скільки часу на це пішло?

– Проект сам виник в 2012 році через надлишок пісень, які ми не встигали робити з “Фіолетом”. Бо “Фіолет” – це 5 людей, це повніцінні аранжування, репетиції, серйозні студії, капіталовкладення. Тоді мій сольний проект виник як ледь кухонний лоу-фай із нашим екс-гітаристом Колею Тимощуком у нього на кухні вдома. Перед цим туром виникла ідея покласти наявні версії пісень на клавішну основу. У процесі цього народився ще інший формат, тобто ми всюди афішуємо, що це піаноакустика, але у нашій програмі знайшлося місце й для електроніки. І взагалі, це все дуже спонтанно сформувалося в програму, і в тур ми поїхали вже з трохи іншими речами, аніж було аносовано.

 

Усеукраїнський тур включає в себе майже 30 міст, 30 найбільших міст України. І серед цих обласних центрів – маленьке містечко Острог. Що вас притягує сюди?

Не лише Острог, але й Дрогобич, Стрий, Коломия – це ті міста, куди ми з “Фіолетом” уперто не можемо доїхати. І єдина можливість тримати якийсь контакт із місцевими шанувальниками –це мій сольний проект. Острог я люблю. У 2007 чи 2008 році я сюди часто приїжджав до своєї коханої, тогочасної коханої. Вона вже не актуальна кохана (сміється). Знаю Острог, географію міста, заклади навіть знаю.  Люблю це місто, адже я сам із маленького міста Дубно, воно більше  трішки, аніж Острог. Мені подобається така атмосфера плинності, неквапливості, особливо у порівнянні з Києвом, у якому я зараз живу. І, звісно ж, історія міста та архітектурні пам’ятки – це мене завжди торкає, незалежно від того, яке місто.

Майже півтори години Колос заряджав публіку душевністю та чуттєвою атмосферою. Зі сцени пролунало близько 15 пісень. Тричі співав на біс.

Я отримала просто неймовірну дозу емоцій, насолоджуючись прекрасним співом Колоса. Він справді щирий виконавець. Цей концерт допоміг мені остататочно прийняти рішення, про яке я так багато думала. Моя душа мріяла, відпочивала. Дякую за чудову нагоду відволіктися, наповнитися натхненням та просто відпочити,

розповіла після концерту Савчук Христина.

Ще декілька місяців тому я навіть не здогадувалась про існування гурту «Фіолет». А ось сьогодні вже вдруге була на його неймовірно душевному концерті. Композиції Колоса сповнені щирості і правдивих історій із життя, які так близькі моїй душі, тому я ні на секунду не пошкодувала, що витратила дві годинки свого часу і з головою поринула у спогади і світ непідробних емоцій. Дякую, Колосе, за теплу атмосферу і таку самобутню та чуттєву музику,

поділилася своїми враженнями Брожик Ольга.

Тетяна Гурова