“Кризу університетів” обговорили в Острозькій академії

У НУ “Острозька академія”, 15 квітня 2016 року, відбулася лекція та дискусія «Криза університету?». Лектором виступив декан гуманітарного факультету, доктор філософських наук, доцент Дмитро Шевчук.

DSC_0006.JPG

Ця лекція була прочитана в рамках дискусійної платформи “Місія сучасного університету”, що започаткована в Острозькій академії з нагоди відзначення 440-річчя першого університету України та Східної Європи. Дмитро Шевчук розповів, чому сьогодні часто чути  про кризу сучасних університетів, звернувши увагу на найважливіші освітні концепції, що прагнуть її осмислити, а також відсилаючись до розвитку університету та зміни його моделей від початків до сьогодні. В рамках лекції було розтлумачено, чому відбувається девальвація дипломів, а вищу освіту захоплює масовість. Крім того, Дмитро Шевчук розкрив секрет, яким повинен бути ідеальний університет і на які передумови в економіці, культурі, суспільстві слід звернути увагу, щоб такий проект вищої освіти реалізувати.DSC_0031.JPG Для того, аби продемонструвати способи розуміння кризи сучасного університету, Дмитро Шевчук запропонував слухачам поміркувати над ідеями доволі знаних експертів з питань вищої освіти – Б. Рідінґса, Т. Інґлтона, М. Стронґа та ін.

DSC_0052.JPG

По завершенні презентації лектор подискутував із присутніми студентами та викладачами про альтернативи розвитку сучасного університету, про візії щодо актуальних тенденцій в освіті та пошуків порятунку внз від краху.

DSC_0055.JPG

DSC_0107.JPG

За словами самого Дмитра Шевчука, лекція – це своєрідне intro від дискусійної платформи «Місія сучасного університету».

«Чому в нашому університеті розпочалися ці дискусії? Нашому університету 440 років, ми – найстаріший університет України. Кому як не Острозькій академії потрібно розпочати розмову про місію університетів в  наш час? Ми хочемо знайти адекватні відповіді тим викликам, з якими стикаються сучасні університети. А відтак готуємо цілу низку семінарів і презентацій, в рамках яких будуть представлені як теоретичні аспекти проблематики вищої освіти, так  і аналітичні звіти про становище університетів в нашій країні та світі» – Дмитро Шевчук.

Наступна лекція та дискусія в рамках проекту “Місія університету” буде присвячена темі «Сучасний університет в контексті темпоральних та просторових викликів» і відбудеться 22 березня в стінах Острозької академії. Лектором виступить Сергій Курбатов – доктор філософських наук, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку вищої освіти ІВО НАПН України, афілійований науковий співробітник Університету Уппсали, Швеція.

DSC_0087.JPG

 Анастасія Олексюк