На Рівненщині зафіксували найвищу захворюваність на кір

За попередній тиждень у Рівненській області на кір захворіло 70 жителів, серед яких 45 – діти. Така інформація з’явилася на офіційній сторінці Рівненського обласного лабораторного центру. Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначив завідувач лабораторного центру Віктор Мороз,  медики госпіталізували 31 хворого, з них 14 дітей. Впродовж тижня найбільше хворих зареєстровано у м. Рівне (18 хворих) та у Березнівському (11) і Рівненському (11) районах.

“Незважаючи на епідемію кору, в області залишається 8337 дітей, які не щеплені проти кору. Серед не щеплених 5501 не отримали вакцинацію, а 2836 дітей – ревакцинацію проти кору. – Серед всіх, хто захворів за цей рік, 60% не мали щеплення, 40% були щепленими. Разом з тим ви знаєте, що можуть бути випадки, що щеплення може бути записано, а насправді він не щеплений. У нас з початку року було 11 випадків, де в реанімації у важкому стані люди лежали, за минулий тиждень не було (складних випадків, – ред.)”, – зазначає Віктор Мороз.

Дані, які надав фахівець, свідчать про найвищий рівень Рівненської області захворюваності на кір по всій Україні за підсумками останніх 4-ох місяців. Показник (283,03 випадків на 100 тисяч насалення) майже втричі вищий за середній показник у країні (101,56 випадків на 100 тисяч населення).

 “У нас спалах кору почався пізніше, ніж, скажімо, на Львівщині, Івано-Франківщині чи Одещині, там у 2017-му році були великі спалахи. А в нас у 2017-му році було тільки 2 випадки. А почалось у нас все десь у 2018-му з 3-4-го місяців, тобто Рівненщина пізніше підключилась. Зараз у інших іде на спад, а в нас ситуація інша”, – каже Віктор Мороз.

Довідково:

Кір характеризується вираженою автоінтоксикацією (самоотруєнням організму токсичними речовинами), гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) і папульозно-плямистим висипом на шкірі. Це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, найбільш сприятливими до кору були діти, тому відносили хворобу до так званих дитячих інфекційних хвороб.