На Рівненщині зафіксували найвищу захворюваність на кір

0
2158
Реклама

За попередній тиждень у Рівненській області на кір захворіло 70 жителів, серед яких 45 – діти. Така інформація з’явилася на офіційній сторінці Рівненського обласного лабораторного центру. Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначив завідувач лабораторного центру Віктор Мороз,  медики госпіталізували 31 хворого, з них 14 дітей. Впродовж тижня найбільше хворих зареєстровано у м. Рівне (18 хворих) та у Березнівському (11) і Рівненському (11) районах.

“Незважаючи на епідемію кору, в області залишається 8337 дітей, які не щеплені проти кору. Серед не щеплених 5501 не отримали вакцинацію, а 2836 дітей – ревакцинацію проти кору. – Серед всіх, хто захворів за цей рік, 60% не мали щеплення, 40% були щепленими. Разом з тим ви знаєте, що можуть бути випадки, що щеплення може бути записано, а насправді він не щеплений. У нас з початку року було 11 випадків, де в реанімації у важкому стані люди лежали, за минулий тиждень не було (складних випадків, – ред.)”, – зазначає Віктор Мороз.

Дані, які надав фахівець, свідчать про найвищий рівень Рівненської області захворюваності на кір по всій Україні за підсумками останніх 4-ох місяців. Показник (283,03 випадків на 100 тисяч насалення) майже втричі вищий за середній показник у країні (101,56 випадків на 100 тисяч населення).

 “У нас спалах кору почався пізніше, ніж, скажімо, на Львівщині, Івано-Франківщині чи Одещині, там у 2017-му році були великі спалахи. А в нас у 2017-му році було тільки 2 випадки. А почалось у нас все десь у 2018-му з 3-4-го місяців, тобто Рівненщина пізніше підключилась. Зараз у інших іде на спад, а в нас ситуація інша”, – каже Віктор Мороз.

Довідково:

Кір характеризується вираженою автоінтоксикацією (самоотруєнням організму токсичними речовинами), гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) і папульозно-плямистим висипом на шкірі. Це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, найбільш сприятливими до кору були діти, тому відносили хворобу до так званих дитячих інфекційних хвороб.

Реклама

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here