Репетитори повинні сплатити податок згідно з рішенням ДФС

Законопроект державної фіскальної служби зобов’язує задекларувати доходи  та сплатити  податок особам, що ведуть репетиторську діяльність, але при цьому не є зареєстрованими як приватні підприємці. Суму, отриману за надані послуги, необхідно включити до загального річного оподатковуваного доходу. Про це повідомляє ДФС.

Послугами репетитора слід вважати такі: дошкільна підготовка, допомога зі складанням іспитів для вступу до державних закладів ( школи, ліцеї, університети, коледжі), підготовка до ЗНО, а також індивідуальні позакласні заняття з будь-яких предметів, написання контрольних, рефератів, курсових, бакалаврських, магістерських та дипломних робіт.

Згідно з окремим пунктом (п. 167.1 ст. 167) Податкового кодексу України на доходи фізичних осіб, отриманих не за результатом основної робочої діяльності накладається податок у розмірі 18% від задекларованої суми додаткового доходу. Дана оплата включає в себе також і військовий збір, який становить 1,5 відсотки. Суму податку необхідно сплатити до 1 серпня 2019 року.

Міністерство фінансів України повідомляє, що згідно з наказом від 02.10.2015 № 859 та редакцією цього наказу від 06.06.2017 № 556 податкова декларація про майновий стан та доходи повинна бути подана в затвердженій формі до 2 травня 2019 року. Заява подається за місцем реєстрації (діючої податкової адреси) або онлайн із використанням системи електронного підпису.

З формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів, ви можете ознайомитися на сайті ДФС за посиланням: http://km.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2019/informatsiyni-/print-366283.html

Центри обслуговування платників повинні надати безкоштовну допомогу під час заповнення декларацій як в електронному, так і в паперовому вигляді. Таку консультацію можна отримати за місцем проживання.

Дарина ПОЗНЯКОВСЬКА