Скільки коштує перейменування вулиці?

У зв’язку з прийняттям Острозькою міською радою рішення про перейменування радянських назв вулиць, постає питання: «Скільки це буде коштувати острожанам і чи треба негайно змінювати всі документи?»

Згідно з чинним законодавством, зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому немає необхідності у негайній заміні документів. Відмітку в паспорті про нову адресу можна зробити, коли буде можливість. Наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Важливим є питання щодо вартості нової відмітки про адресу.

Штамп із новою адресою у паспортному столі обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита. Документи на право власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них внесуться під час оформлення відповідних документів у випадку, коли власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. На вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці, села або міста не змінюється. – Андрій Смирнов, голова Громадської комісії з питань найменувань.

Проте, як зазначає Андрій Смирнов, юридичних особам все ж треба буде внести зміни в статутні документи. Відповідно до законодавства  про декомунізацію, ця процедура для них є безкоштовною. Їм не треба буде сплачувати адміністративний збір та послуги нотаріуса, оскільки нотаріальне засвідчення підписів на статуті скасовано. Крім того, законодавством не передбачено терміну, впродовж якого має бути змінена юридична адреса. Тому відповідні зміни можуть бути внесені разом з іншими змінами до установчих документів.

Щодо підприємців, то вони будуть вносити зміни щодо своєї адреси в Єдиному державному реєстрі. Для них процедура також є безкоштовною.

Власникам автомобілів теж нема чого хвилюватися. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому й не є підставою для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта автомобіля. Його власник зможе зробити це, коли буде продавати або дарувати авто. На вартості процедури перереєстрації це також не позначиться. – Андрій Смирнов, голова Громадської комісії з питань найменувань.

 Ірина Величко