Унікальні ікони та збережені пам’ятки — нова виставка в Острозькій академії

Увіковічнити архітектурні пам’ятки Острога та відродити традиції острозького іконопису взялися художники з усіх куточків України. Результатом плідної праці стала виставка пейзажів та ікон, яка експонується у Мистецькій галереї.

У 2016 році в Острозі відбулося два мистецькі пленери, на які завітали художники з усієї України. Малювати Острожчину митці приїжджають уже вдесяте, але цього року завдання було унікальним. За пензлики взялися для того, аби мистецтвом захистити те, чого не може вберегти держава.

 Захист культурної спадщини в районі на дуже низькому рівні. Було вже декілька таких прикрих випадків, коли безкарно руйнували історичні пам’ятки. Держава ж, на жаль, не дуже ефективно бореться із подібними правопорушеннями. Художники малювали ці пам’ятки, щоб у найгіршому випадку вони залишилися хоча б на полотні,

– зберігач фонду музею академії Олеся Гощук.

Унікальну архітектуру Острожчини митці відтворили за допомогою різноманітних технік та своєрідних застосувань кольорів. Пейзажі Замкової гори, острозьких храмів та старовинних будиночків XIX ст. вийшли з-під пензлів українських художників В. Красьоха, Л. Коврига, Л. Яремчук, О. Манюк, О. Гурістюк, М. Юсипюк, В. Нестеренко, В. Гвоздинський та Л. Пилипенко.

g21nzgl_ygc

Духовну спадщину Острога вирішили передати через колекцію унікальних ікон. Працювали над ними студенти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

huxslbre8nu

Було поставлено завдання, якомога ближче дотримуватися традиції острозького іконопису. У XVII-XVIII ст. в Острозі була власна іконописна майстерня, де писали лика святих, які посміхаються. Святі з добрими лагідними рисами обличчя  – це те, що відрізняє острозьку майстерню від традиційного іконопису. Студентам було запропоновано, не забуваючи власну манеру, написати щось близьке для нашої академії. Ікони, які представлені на виставці, стануть частиною іконостасу в нашому храмі,

– зберігач фонду музею академії Олеся Гощук.

Триватиме виставка до 6 жовтня, проте побачити пейзажі та ікони охочі зможуть і після її завершення, адже всі роботи будуть передані в мистецький фонд академії.