Як уряд посилив обмеження на час карантину?

Уряд України запровадив нові обмеження на період карантину, щоб убезпечити громадян від COVID-19. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

До 24 квітня в Україні буде заборонено:

  • перебувати в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
  • переміщуватися групою більше, ніж з двох осіб (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
  • перебувати в громадських місцях особам, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
  • відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
  • відвідувати спортивні та дитячі майданчики;
  • відвідувати установи і заклади, що надають екстрену допомогу, соціальний захист, установи і заклади, що надають соціальні послуги;
  • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.

“Ми робимо все згідно чинного законодавства і згідно вказівок, які нам приходять.  Тобто, якщо буде вказівка, що шарф, наприклад, людина не може використовувати як маску, тільки тоді ми будемо виписувати за це штраф. Але зараз немає чіткого роз’яснення, чи можна використовувати шарф як маску, чи ні. Так само не має бути скупчень людей. Одна особа може проходити парком або сквером, але не знаходитися там”, – зазначає острозька поліція.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у кінці квітня уряд поступово послаблюватиме обмеження, якщо буде зниження захворюваності. Зняття обмежень відбуватиметься в кілька етапів.

«Перший — на роботу підуть люди працездатного віку. Паралельно буде частково відновлюватися рух громадського транспорту. Це дозволить нам вже з початку травня почати рестарт економіки. Але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів», — наголосив прем’єр-міністр.

Варто зазначити, що постанова також закріплює правила проведення самоізоляції та обсервації. Контролюватимуть дотримання  режиму самоізоляції поліцейські, військовослужбовці, Національна гвардія, працівники державних установ Міністерства охорони здоров’я тощо.

Анастасія ВОЛИНСЬКА