В Острозі стартуватиме мандрівний табір “Стежками князів Острозьких”

25-29 травня на Острожчині та Здолбунівщині триватиме мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». 

Майбутніх учасників запрошують пройти 50 кілометрів, зупиняючись на історичних локаціях. Упродовж табору також проведуть квест, конкурс імпрезок, тренінг із тактичної медицини, вечір повстанських пісень та гутірки.

Керівниця проєкту та комендантка табору Юлія Мартинчук розповідає, що, насамперед, долучитися до табору варто для того, аби познайомитися з людьми з різним досвідом.

«Перша причина — це, безперечно, люди. Величезне ком‘юніті, цікаве спілкування. Ми проводимо цей табір з року в рік і в нас неодноразово були випадки, коли під час табору навіть створювалися пари і багато з них уже одружені», — ділиться вона.

Юлія додає, що історична сторона табору дозволить учасникам дізнатися більше про діяльність УПА. Вони зможуть побувати в місцях, де залишилися криївки повстанців та відбувалися найвідоміші бої. 

«Ще одна із головних причин, чому ми організовуємо мандрівку — знайомство з минулим нашого краю. Можна побачити, дійсно, ті місця — куди машина не доїжджає, насолодитися красивими краєвидами, зануритися в історію УПА — для цього ми будемо заходити в Гурби», — розповідає комендантка.

Вона також наголошує, що до активностей табору вдруге за час його існування додали навчання тактичної медицини, а вперше — діалог із військовим щодо цивільної безпеки. Також тут будуть ділитися можливостями для молоді.

«Розповідатимемо, що можна робити зараз в Україні — які є програми, стажування, про громадські організації, які функціонують і до яких можна долучитися. Також про різні закордонні програми обміну та навчання. Наша цільова авдиторія від 14 до 35 років і це те, чим зможуть скористатися всі», — зазначає Юлія.

На другий день табору мандрівники зможуть взяти участь у конкурсі імпрезок. Імпрезки — це командні постановки на різну тематику. Кожен рій — таку назву в «Стежках князів Острозьких» мають загони, матиме можливість вигадати свою. 

«У перший день у нас буде тривати знайомство, а от на другий ми будемо влаштовувати імпрезки. У кожному рої буде людина, яка допомагатиме в цьому. На це насправді дуже гуртує, робить із людей, які тільки нещодавно познайомилися, одну команду. Це завжди цікаво дивитися, а потім аналізувати, сміятися і завжди в кожного знаходиться купа крутих історій», — ділиться Юлія Мартинчук.

Цьогорічний табір буде десятим із початку його існування. Для того, аби долучитися до мандрівки потрібно заповнити анкету.