5 головних проблем спорту Острога від директора ДЮСШ

Що гальмує спортивний розвиток міста та як його покращити? Журналісти ostroh.info поспілкувалися з людиною, яка безпосередньо бере участь у спортивному житті Острога – директором ДЮСШ Сергієм Штундером.

 

  1. Відсуність належної спортивної бази.

– Насамперед, потрібно, щоб було більше спортивних майданчиків. Усе починається з малого, а коли діти починають із м’яча на подвір’ї, то далі будуть продовжувати спортивне життя. Вони мають бути в кожному дворі. Мені дуже подобається місто Нетішин у цьому плані, там є спеціально обладнані майданчики, де діти можуть грати в різні ігри.

  1. Відсутність належного фінансування.

– Рівняючись на Європу, фінансування спорту в нас має бути кращим. Але виділяють небагато, наша ДЮСШ змушена орендувати всі приміщення та майданчики в місцевих навчальних закладах. Навчально-тренувальні збори, які потрібно проводити кожного року, батьки фінансують самі для своїх дітей.

  1. Важливо, щоб більше глядачів приходило на спортивні заходи.

– Спортом нині цікавляться небагато людей, уболівальників можна ще побачити на футбольних матчах, а про інші види спорту я зовсім мовчу. Будь-яким людям важливо, щоб їхню роботу цінували, а спортсменам у цьому плані потрібна підтримка. Хочеться, щоб і студентів більше приходило,  щоб люди більше цим цікавилися, бо коли є вболівльники, то шанси на перемогу набагато вищі, адже в спортсменів з’являється неабиякий азарт гри.

  1. Потрібно більше реклами для здорового способу життя.

– Для того, щоб діти хотіли займатися спортом, його потрібно рекламувати. Зараз на телебаченні не побачиш відомих наших спортсменів, яким справді важко, і вони досягають позитивних результатів. Навіть у програмі новин забрали п’ятихвилинну стрічку про спорт. Я вже мовчу про фільми. Подивіться на наших «добрих» сусідів росіян – зняли фільм про українського чемпіона світу з боротьби та назвали його «русским богатирем» (ідеться про російський фільм «Піддубний»), а в нас навіть про своїх не знімають.

  1. Хочеться більше майстер-класів.

– Потрібно, щоб до нас в Острог приїжджали професіонали різних видів спорту. Майстер-класи допомагають здобути певний досвід, заохотити дітей до подальшого розвитку. Вони повинні мати і бачити своїх кумирів, на кого рівнятися. Є дуже хороша акція «Розминка від чемпіона». Минулого тижня, буквально, до нас приїжджали олімпійські призери з футболу. Зустріч була дуже цікавою. Потрібно це проводити частіше, тоді й діти будуть із захватом ходити на тренування.

Назарій Мазилюк