Упродовж двох днів Фейсбуком ширилися заклики: “Вимкни світло на годину, бережи Землю”. Мені вони нагадали заклик тішити жінок на 8 березня або показувати коханому свої почуття на 14 лютого.

 

Екоактивісти можуть обуритися, бо я порівнюю важливу тему екології з такими виразно комерційними святами. Справа в тому, що все це важливо. Пам’ятати про права жінок важливо завжди, а не на 8 березня. Зберігати гармонічні та комфортні стосунки важливо впродовж року, а не на День усіх закоханих. Економити електроенергію, воду, сортувати сміття та купувати менше одягу важливо завжди, а не годину на рік, заради флешмобчику.

“Година Землі” мала би привернути увагу до споживацькості нашого суспільства. Але такий формат безнадійно застарів. Як це працює: ми слухняно вимикаємо світло, можливо, ще вайфай, дістаємо павербенки та постимо в Інстаграмі фото з підписом: “Я долучився до “години Землі”, а ви?”. Серйозно? Це має привернути увагу до проблеми якимось чином?

Не закликаю махнути на екологію рукою та говорити: “Я все одно нічого не зміню, це все Індія викидає сміття в океан”. Закликаю змінювати мислення. Купувати менше, купувати без пакетиків, перекривати воду, поки чистите зуби, та вимикати світло, якщо надовго йдете до іншої кімнати. Бо нагадує подвійні стандарти про берегиньок на 8 березня.

Редакція не несе відповідальності за зміст блогів та може не погоджуватися з думкою автора