Чому люди економлять та сортують в Острозі?

Екоторби, екочашки та сортування сміття

Екотовари поступово стають популярними — у магазинах часто можна побачити маркування продуктів різного вжитку з позначкою «еко». Популярною також стає технологія багаторазового використання та переробки паперу, пластику, скла. «Зелений стиль» починає входити у повсякденний вжиток завдяки своїй багаторазовості та зручності.

Ми запитали людей зі вже звичним екостилем або напівекостилем життя про те, що вони економлять в Острозі та де саме сортують своє сміття.

Студентка Марія Очеретяна використовує екоторбу (пакет багаторазового використання, що виготовлений  з натуральних матеріалів), тому що це зручно та красиво. А ще вона полюбляє зловживати кавою та чаєм — тому замінила пластикові стаканчики на екочашку (чашка багаторазового використання, яка виготовлена з бамбукових волокон).

Тепер я заощаджую 120 паперових стаканчиків на місяць — Марія

Одного разу я порахувала, що на тиждень це виходить близько 30 чашок, тобто 30 паперових стаканчиків, використаних мною. На місяць це 120 стаканчиків, а на рік десь 1500. Тобто я заощаджую 120 паперових стаканчиків на місяць. Це такий мій маленький, але, все ж таки, вклад в екологію  планети. Багато хто думає, що паперові стаканчики – це екологічно, але вони небезпечніші за пластикові, бо мають тонкий шар пластику,  їх майже неможливо переробити.

А ще я думаю, що більшість просто не бачить сенсу в цьому. Навіщо переживати за екочашку, якщо можна просто придбати готову каву в стаканчику? Навіщо брати з собою екосумку, якщо можна купити пакетик у магазині? А ще люди вважають, що вони все одно нічого не змінять, навіть якщо будуть користуватися усім цим.

Мені приємно усвідомлювати, що це добре для екології. Звісно, у масштабах однієї людини це нічого не змінить, але якщо декілька людей візьмуться за це, то ці зміни вже здаються реальнішими. Так, я не повністю відмовилася від пакетиків і чашок, але намагаюся користуватися ними менше, і користуюся лише тоді, коли забуваю свою екочашку чи сумочку.

У фейсбуці бувають відео про те, як черепаха заплуталася в пакеті, та їх не достатньо. Потрібно показувати ці проблеми, розголошувати їх і робити ближчими до нас. Більше такої «здорової» реклами, типу: «Що буде, якщо ми залишимо пакетики або пляшки в лісі?». Можливо, глобальніше показати те, скільки Україна або той же Острог використовує паперових стаканчиків та поліетиленових пакетиків, щоб ці цифри змусили людей задуматися.

Я розумію, що я роблю щось хороше для всієї планети. Можливо, це не так глобально та багато хто сміється  над тим, що я витратила гроші на екологічну чашку, але мені приємно те, що я на крок ближче до чистої планети. Люди цікавляться цим. Тому що зараз модно бути екологічно свідомим, і я думаю, що це хороша мода.

Студентки Марія Каразія та Іванна Манелюк  – учасниці проекту з переробки сміття від організації EcoDawn Otroh. Поки що діяльність організації розповсюджена лише на території академії та в деяких гуртожитках, але команда поповнюється новими учасниками та планує розширювати свою діяльність. Нині EcoDawn Ostroh має близько 20-ти контейнерів для відсортування сміття, яке потім передають на переробку.

фото з особистого архіву

Студенти залюбки викидали в коробки для сортування сміття свої конспекти та курсові — Іванка

Більшість студентів активно підтримала ініціативу із сортування та залюбки викидала туди свої конспекти та роздруківки лекцій, а також реферати та курсові. Звичайно, ми знаходили там і речі, які зовсім не відповідають критеріям, що вказані на плакатах, але що поробиш?

EcoDawn Ostroh – це перший мій крок до збереження чистоти України. Але сортування сміття недостатньо, важливо також не смітити, прибирати за собою, цінувати природу. Саме тому я використовую  екологічні пакети та намагаюся відмовитися від звичайних поліетиленових.

фото з особистого архіву

Людям набридло прокидатися посеред купи пакетиків — Марія

Робити щось для своєї планети – модно. Я не здивована тим, що зараз цей тренд поширюється в маси і знаходить своїх прихильників. Певно, людям вже набридло прокидатися посеред купи пакетиків та іншого сміття.

Усе що вам потрібно, щоб долучитися до цієї проекту від EcoDawn Ostroh – просто принести непотрібні конспекти чи списані зошити в академію та вкинути до одного з контейнерів.

Софія ГРИЗОВСЬКА

фото: Міла ПОПОВИЧ

 

 

One Reply to “Чому люди економлять та сортують в Острозі?”

Comments are closed.