Чи можна годувати лебедів біля водосховища?

Працівники Дермансько-Острозького національного парку закликали людей не годувати хлібом лебедів, що зимують на водосховищі  Хмельницької атомної електростанції. Це може суттєво зашкодити їхньому здоров’ю, повідомляє для Ostroh.info начальниця відділу еколого-освітньої роботи Оксана Головко.

«Для лебедів, як і для інших водоплавних птахів, на водосховищі взимку не так вже й погано – там досить мілко і вода не замерзає, тому вони здатні дістати корм із дна. Підгодовуючи їх без потреби, ми вбиваємо в них інстинкт добувати їжу самостійно. Хліб для них шкідливий, оскільки він призводить до забивання шлунку, і птах може навіть загинути. Годувати їх можна хіба що зерном у дуже малій кількості», – розповідає начальниця.

На території ХАЕС окрім лебедів перебувають інші види птахів. Це привертає увагу мешканців навколишніх сіл, які приїжджають, щоб фотографувати їх.

«У зимовий період це водосховище є досить перспективним для орнітологічного туризму. Там знаходиться більше тридцяти видів птахів, багато з яких занесені до Червоної книги», – додає Оксана Головко.

Хоча водосховище не належить до території Дермансько-Острозького національного парку, його працівники займаються природоохоронною діяльністю, щоб запобігти браконьєрству.

Дарія БОРИСОВИЧ