Рівненщина посіла третє місце за станом екології

Рівненщина посіла третє місце у рейтингу регіонів України за станом екології. Рейтинг склав журнал “Фокус”.

Кожна область могла отримати максимум 60 балів. У 10 балів оцінювались стан повітря, рівень створення відходів, рівень забруднення води. Ще по 10 балів нараховувалось за середню тривалість життя і за кількість виявлених онкозахворювань. 10 балів область могла отримати за динаміку змін – перспективи того, що в найближчі роки екологія регіону покращиться.

Загальний бал Рівненської області — 49,5. Чистоту повітря оцінили у 9,9 бала, ще 9,8 дали за обсяг забруднених стічних вод і 9,4 за кількість онкохворих.  Найменший бал Рівненщина отримала за очікувану середню тривалість життя в області — 4 бали за 71,6 років для обох статей.

Окремо було названо декілька головних екологічних проблем кожного регіону. У Рівненській області це незаконна розробка родовищ бурштину та вирубка лісів.

“Такий видобуток бурштину – це біда. Але треба розуміти, що жодного правдивого еколога туди не пустять”, – коментує виконавча директорка громадської організації “Екологія. Право. Людина” Олена Кравченко.

Експертка уточнює, що масштаби знищення лісів через видобуток бурштину неминуче призводять до зміни екосистеми всього регіону. За оцінками екологів, найбільше дерев вирубують саме в Рівненській і Житомирській областях, а не в Карпатах.

На першому місці опинилась Чернівецька область, на другому– Івано-Франківщина, на четвертому – Тернопільщина.

Оксана КРИВІЦЬКА