Як можна заощадити на «комуналці»?

Комерційний текст

Останнім часом тарифи на комунальні послуги відчутно «підстрибнули». Приходять такі рахунки, що оплатити їх стає неможливо. Саме тому ми маємо шукати шляхи, як використовувати і платити за «комуналку»менше . І все частіше вживаємо у повсякденному житті таке слово як енергоефективність.

Колись ці терміни ми навіть не чули, бо не було у тому ніякої потреби. Радянські масові будинки, так звані хрущовки, брежнівки, чешки, зводилися з розрахунком на доступ до дешевих комунальних послуг. Вони були простими і недорогими, тому про технології ефективності навіть не йшла мова. Українці не відчували потреби заощаджувати на «комуналці» навіть після розпаду СРСР, коли ціни на такі послуги були у межах доступності. Задумалися ми стосовно цього тільки кілька років тому.

Як зробити своє житло ефективним?

  1. Найбільш поширений спосіб зекономити на теплопостачанні — утеплити будинок. Ціна такої послуги коливається у межах від 200 до 500 грн./м2. Проте експерти стверджують, що це подіє тільки у тому випадку, коли покрити цілий будинок, поквартирне утеплення — неефективне.

«Не варто говорити про збереження тепла без урахування стану дахів, підвалів та коридорів у старих будинках, адже від них теж віє холодом. У багатьох під’їздах двері не закриваються, вікна на сходовому майданчику вибиті. У такому випадку робити поодинокі спроби утеплення — гроші на вітер, саме тому сучасні новобудови зводяться уже із комплексним утепленням»,

-експерт з будівництва, прораб ЖБК «Карпатський» Віктор Славінський.

  1. Ще один спосіб заощадити на «комуналці» — установлення лічильників на тепло, воду та газ. У такому разі користувач платить тільки за те, що спожив, а відповідно і використовує значно менше, аби зекономити.
  2. Зараз дедалі частіше будинки оснащують системами автоматичного регулювання опалення і вентиляції, які регулюють мікроклімат в приміщенні залежно від температури повітря на вулиці. Вони підтримують задану температуру гарячої води у системі водопостачання. Таким чином споживач не буде використовувати зайву теплоенергію.
  3. Новітні енергоощадні LED-світильники значно ефективніші, ніж лампи розжарювання. Вони можуть прослужити значно довше, а також використовувати значно менше електроенергії.

Це основні способи заощадити кошти на комунальні послуги, проте найбільш ефективно вони будуть діяти у комплексі. Саме тому зараз активно створюють ОСББ, які дозволяють мешканцям будинку об’єднатися, щоб разом впроваджувати реформи енергоефективності.

 «На приклад, якщо за середньостатистичну однокімнатну квартиру 80-х років доведеться оплатити близько 1 тисячі гривень в місяць за теплопостачання, то за таке ж помешкання, де дотримано усі умови енергоефективності, рахунок не перевищить 400 грн./місяць. Новобудови використовують ще одну технологію — енергоефективне планування. Кімнати розташовані так, аби вони могли швидко нагріватися і зберігати тепло»,

-експерт з будівництва, прораб ЖБК «Карпатський» Віктор Славінський.

Для українців технології енергозбереження — дивина, однак їх вже давно використовують в усьому світі, економлячи при тому значні суми. Уже існують навіть «нульові» будинки. У них розраховують кожен елемент архітектури: від розмірів та форми до кількості вікон і розміщення кімнат відносно руху сонця. У «нульових» будинках, окрім мережевої енергії, використовується один або кілька альтернативних джерел: вітрогенератори, сонячні батареї, теплонасоси, твердопаливні котли. Таким чином витрати на комунальні послуги зводяться до мінімума.

Найкращий спосіб заощадити на «комуналці» — модернізувати своє помешкання. Варто врахувати, що важлива не тільки ціна житла на момент його придбання, а й вартість його утримання впродовж наступних років.

Фото: realestate.com.au, ukrop-ua.net