Чи необхідне острожанам регулювання цін на продукти?

З 1 липня Кабмін скасовує державне регулювання цін на 13 груп продовольчих товарів. Ми спробували дізнатися, як це вплине на острожан.

Експерт Офісу ефективного регулювання (BRDO) Богдан Андрющенко вважає, що скасування державного регулювання позитивно вплине на економіку. Це зменшить використання регулювання цін у маніпулятивних цілях.

Часті випадки, коли “під вибори” людям говорилося наступне: мовляв, ми тримаємо ціни і тому хліб не дорожчає. Насправді були випадки, коли це регулювання здійснювалося шляхом одного телефонного дзвінка виробникові з “проханням” не підвищувати ціни на період передвиборчої компанії”, 

– зазначає експерт.

Також Богдан Андрющенко повідомляє, що регулювання цін призвело до появи тіньового ринку.

Натомість, кандидат економічних наук, викладач НаУ ОА Іван Топішко вважає, що наразі державне регулювання цін в Україні необхідне.

Ринкова економіка (а особливо – соціальна ринкова економіка) не виключає можливості і необхідності навіть прямого державного регулювання. У тому числі, і цін. Це практикували США та Англія, коли відбувалося заморожування цін. Або, коли рівень цін високий, найменш доходним групам населення надаються допомоги у натуральній формі.
Здавалося б, США – найбагатша країна у світі. І сьогодні там 50 мільйонів живе на продовольчих картках. Тобто держава гарантує їм певний рівень споживання, а також певний рівень збуту для фермерів”, 

– коментує Іван Топішко.

Сьогодні для багатьох груп населення стали недоступними не тільки високоякісні продукти, а навіть хліб. За таких обставин, скасування державного регулювання цін можна розглядати як негативну тенденцію”,

– додає він.

Нагадаємо, що Кабмін скасовує регулювання цін на продукти харчування з 1 липня. Раніше Уряд запустив проект послаблення державного регулювання.

Фото: konkurent.in.ua