Естетичність чи екологічність:  як і чому обрізають дерева на проспекті Незалежності

«Дивні» дерева

Проспект Незалежності. З одного боку – пам’ятник князям Острозьким, церкви,  з іншого – новий, поки що недобудований корпус НаУ «Острозька академія». А на узбіччі –  «підстрижені» липи. Узимку на них важко не  звернути уваги. Бічні гілки стовбура обрізані, а зверху – гніздоподібна крона.

 

Для того, щоб з’ясувати, чи правильно підрізають липи на проспекті Незалежності, ми звернулися до представників рівненської ГО «Екоклуб».

 

«Із фото помітно, що така обрізка «під стовп» проводиться не вперше. Вона призводить до того, що дерева значно більше хворіють та втрачають естетичну привабливість. Для правильної обрізки, залежно від потреб, має видалятися 30-40% крони, не пошкоджуючи скелетних гілок», –  коментує кілька фото острозьких лип Голова Ради ГО «Екоклуб» Андрій Мартинюк.

 

Чому саме так?

Також ми звернулися до  Валентина Шавурського, начальника інспекції з благоустрою управління  містобудування, архітектури,  ЖКГ, благоустрою та землекористування виконавчого комітету Острозької міської ради.

Як ми з’ясували, благоутримувачі насаджень на проспекті Незалежності – комунальне підприємство «Водоканал». Кожного року на початку весни його представники підрізають дерева у центральній частинні міста, створюючи кулеподібну форму дерева. Це роблять для запобігання розростання крони у різні сторони, зокрема на проїжджу частину. Річ у тому, що липа швидко галузиться. Якщо ж обрізати іншим способом, гілки заважатимуть руху транспорту та створюватимуть небезпеку для пішоходів.

 «Ми керуємося  наказом 105 «Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах м. Острог». Ті пагоди, які швидко виросли за рік, підрізають, щоб зрівняти з основною масою та надати кулеподібну форму дереву», – коментує Валентин Шавурський.

На зауваження представників ГО «Екоклуб» додає: «Ми вкладаємося у ці  30-40%, навіть ще менше підрізаємо крону».

 

А красиво буде?

На те, що зараз липи, виглядають не дуже естетично, Валентин Шавурський зазначає, що влітку коли розростеться листя, дерева будуть привабливими. А така обрізка забезпечить цю привабливість.

Окрім цього, зазначимо: за таким принципом підрізають дерева й на вулиці  Гальшки Острозької. Наступну підрізку планують у березні-квітні.

Оскільки таку обрізку роблять уже багато років поспіль, ми переглянули останні зображення у гуглкартах за червень 2015 р. То ж, можемо передбачити,  як і цього  року виглядатимуть липи на проспекті Незалежності .

А от що думають острожани про теперішній вигляд цих дерев, дивіться у нашому опитуванні.

 

Богдана КАПІЦА