Хто винен у руйнуванні дороги?

Нещодавно в Острозі заасфальтували відрізок вулиці Луцької-Валової. Проте вже за кілька днів покриття почало руйнуватися. Ми звернулися до головного архітектора міста Сергія Кирилюка та попросили прокоментувати ситуацію.

“За ремонт цієї ділянки оплачено лише аванс, дорога не прийнята в експлуатацію. Ми вказали компанії на проблему. Там знімуть прошарок асфальту і подивляються причину того, що дорога почала руйнуватися. Проблемна одна ділянка, інша дорога нормальна, на мою думку”, 

– пояснив Сергій Кирилюк.

Вартіть роботи – 1 370 420 гривень (у вартість входять проектні роботи, технагляд, авторський нагляд і будівельні роботи). Замовлення виконувало приватне підприємство МВМ Шляхбуд.

Сергій Кирилюк зазначив, що руйнування покриття спричинене також тим, що в Острозі немає контролю за вагою вантажу, який перевозиться:

“Найбільша біда – що наші дороги не розраховані під той тоннаж автомобілів, які зараз їздять. За нормами, автомобіль не може перевозити більше 25 тонн, а на нього грузять набагато більше – до 60 тонн. Який асфальт там не покласти, поки не буде встановлено ваги, і служби не будуть перевіряти тоннаж, нічого не буде. Бо водію не цікаво возити два рази 20 тонн, якщо він може за раз завезти 40.”

Натомість, острожанин та активіст Роман Шулик вважає, що сама робота виконана неякісно:

“Відповідно до нормальних стандартів, а не тих радянських, за якими вони це все робили, повинне бути нормальне водовідведення. На цій вулиці  нормального водовідведення немає. Тобто там поставили бордюри, вода може з часом збиратися, і дорога буде руйнуватися далі. В усій Європі роблять нормальне водовідведення на вулицях такого типу.”

Також, Сергій Кирилюк розповів, які дороги в Острозі планують ремонтувати найближчим часом:

“На цей рік у нас запланований капітальний ремонт тільки однієї дороги – об’їзної, тому що вона перебуває у справді жахливому стані. І заодно ми мусимо “полатати” всі інші дороги.”