Хто нас лікує: досьє на нових сімейних лікарів*

«Острозький районний центр первинної  медико-санітарної допомоги прийняв на роботу нових сімейних лікарів. Вони працють з липня цього року, з ними можна підписати декларіції.

Українці самостійно вибирають лікарів із первинної медичної ланки, тобто сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів і підписують із ними декларації з квітня 2018 року.

 Медична допомога не прив’язана до місця прописки чи проживання. Зробити свій вибір можна в будь-якому медичному закладі.

Терапевт може набрати 2000 пацієнтів, сімейний лікар – 1800, а педіатр – 900. Станом на 6 вересня 2019 року із острозькими лікарями підписали 28979 декларацій.

  «Цього року до нас було прийнято шість лікарів, хороші,розумні, з невеликим досвідом роботи,але досвід приходить з часом. Із ними ще можна заключити декларації.Бо наші лікарі,які вже працювали тут раніше, набрали норму декларацій .Коли заключена декларація, є певні кофіцієнти відповідно до яких держава у вигляді національної служби сплачує за послуги, сюди входить: безкоштовна вакцинація,певний набір обстежень, видача довідок, проведення констатації смерті.Це кошти національної служби, які перераховуються до кількості декларацій для центру первинної медичної допомоги. Коли не заключена декларація , район, лікарі, персонал , втрачають кошти. Велике є питання з Острозькою академією, студенти вступають і повині перезаключити декларацію там,  де вони навчаються. Багато людей не оформлені, але потім приходять на прийом і вимагають допомогу. Вони повині розуміти,що ми можемо допомогти лише в тому випадку, коли є загроза для життя. Та ніхто не зобовязаний надавати довідку чи лікувати інші захворювання, які не несуть загрозу життю»-, розповідає головний лікар Острозького центру ПМСД Олександр Стратюк.

Для тих, хто не обрав свого сімейного лікаря, Острозький центр ПМСД надаємо перелік спеціалістів.

Також головний лікар наголосив, що пацієнти, які заключили декларації в інших закладах (державних чи приватних)  і проживають на території району або міста не будуть обслуговуватись працівниками Острозького центру ПМСД . Їм необхідно звертатись за місцем підписання декларації.

 

*Рекламний матеріал

Фото: Район.Острог

Ірина Тарадай