Куди бігти, коли чуєте сирену? (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Публікуємо мапу з укриттями, куди можна сховатися, якщо оголошують повітряну тривогу. Зазначаємо, що деякі з цих приміщень — це просто підвали, а не бомбосховища. Вони не призначені для довгого перебування, бо не мають вентиляції. Але перечекати тривогу та врятуватися від вибухової хвилі там можна.


Сьогодні журналістка Острог.Інфо обійшла деякі укриття і ось що вона там побачила:

  • Декабристська 6

Є вентиляція, де сидіти, набрана вода, є протигази. Потребує тільки якусь їжу, що не зіпсується. Умістить близько 500 осіб.

!!!Вхід з боку гімназії!!!

  • Гагаріна 3

Вентиляції немає, але є малесеньке віконечко. 32 сидячі місця. Приймають у себе завжди мешканців і мешканок двох будинків (3 та 1), то треба мати щось з собою, якщо хочеться сидіти. Воду та їжу теж бажано нести з собою.

Усі інші сховища на вулиці Гагаріна теж облаштовані мешканцями, мешканками. Але я у них не була. Дзвонила за номером на Гагаріна 7, там сказали, що всередині є стільці, дві лампи (хоча світла немає), запасів води та їжі також.

Ще важливо зазначити, що сховища на Гагаріна зазвичай зачинені на ключ. На дверях під’їзду або дверях самого сховища є папірець з номером телефону та квартирою, де мешкає людина, у якої ключ.

  • Древлянська 18

Вентиляції немає. Можна зайти з обох під’їздів! Щось підстелити, пити та їсти – брати. До самого підвалу можна спуститися і без ключа, але кімната, де обладнано саме сховище — зачинена. Там теж є номери телефонів.

  • Городище 15

Є вентиляція, деяка кількість сидячих місць, набрана вода (але краще, звісно, брати з собою). Їжу та щось, що можна підстелити для сидіння. Вхід з під’їздів.

Найближчими днями журналістка Острог інфо планує дізнатися про облаштованість усі інші укриттів.

Ось мапа з усіма укриттями (і з вентиляцією, і без) від Острозької міської ради:

На стінах будинків, де є бомбосховища є трафаретний напис: “Споруда цивільного захисту”.

Якщо підвал під вашим будинком теж обладнаний та ви можете приймати у себе інших людей, які потребують укриття та не добігли до своєї домівки — можете написати мені на пошту або у телеграм і ми додамо ваш будинок на мапу, як укриття ([email protected]@torskayaeva).

Якщо ви чуєте тривогу, але розумієте, що до сховища вам далеко, то ховайтеся за несучу стіну (як правило, це коридор чи ванна кімната).

Багато хто питав у мене про посвідчення журналістки та паспорт, коли я дізнавалася про бомбосховища. Закликаю усіх робити те ж саме, якщо хтось питає у вас подібну інформацію. Це важливо.

Єднаймося. Разом ми сильні.